Prekliatie temných elfov

Tlačená kniha o prekliatí temných elfov je aktuálne v akcii. Ide o súhrnnú sériu, ktorá sa zmestila do jedinej knihy. Pár zaujímavích faktov:

 • Originálna slovenská kniha
 • Temné fantasy bez dlhých popisov a rodokmeňov
 • Ľahko čitateľná kniha písaná moderným spôsobom
 • Množstvo krátkych kapitol umožňuje ľahké čítanie napríklad v MHD
 • Prepracovaná záporná postava
 • Silné ženské postavy a jasne definovaná motivácia

Prekliatie temných elfov sleduje dobrodružné putovanie skupiny temných elfov z ich pôvodného domova, ktorí museli opustiť. Nejde o žiadnu mierumilovnú rasu a ich charakteristické črty sú niekedy viac príťažou ako výhodou. Velenie skupiny sa mení a z úcty k tradíciám prichádzajú aj chybné rozhodnutia. Tá najväčšia chyba je však vypustenie Herdana do sveta živých. Výsledkom je genocída, množstvo utrpenia i odvahy od tých, ktorí sú stále nažive. Zúfalé časy vyžadujú zúfalé riešenia a nikto nie je v bezpečí.

V knihe sa vyskytuje mágia, vojenská taktika či inteligentné riešenia problémov. Cez niektoré problémy sa však dostať nedá. Koľko tolerancie a vnútornej sily ostáva u temných elfov? A kam sa dokážu dostať?

Prekliatie temných elfov je tiež séria kníh o viacerých rasách. Stretnúť sa tak môžete s ľuďmi, lesnými elfami, trolmi a ďalšími rasami. Žiadna rasa však nie je úplne jednotná a niekedy aj malá zmena u jednotlivca urobí veľké zmeny pre všetkých.

Informácie:

 1. 278 strán
 2. Žáner: fantasy/horor, dobrodružný román
 3. Autor: © Stanislav Hoferek
 4. Ilustrácie: © Stanislav Hoferek
 5. Korektúra: Beata Plučinská
 6. Obálka: © Eva Kara Pifková
 7. Vydavateľstvo: © Greenie knižnica
 8. Rok vydania: 2019, prvé vydanie

Cenník:

 1. 8€ za knihu, pri väčšom odbere možná zľava
 2. 6€ pre autorov Greenie knižnice a darcov krvi
 3. Poštovné 1.20€ alebo osobný odber

Ak máte záujem, alebo máte otázky, ozvite sa na mail shoferek@gmail.com alebo Facebook Greenie knižnice. Ak potrebujete dopravu, budeme potrebovať vašu adresu. Platbu prosíme na náš IBAN: SK88 8360 5207 0042 0364 9369. Vyzbierané peniaze idú priamo na rozvoj Greenie knižnice a podporu nových autorov. Radi vám tieto knihy podpíšeme.

Prekliatie temných elfov (tlačená kniha) Prekliatie temných elfov (tlačená kniha) Prekliatie temných elfov (tlačená kniha) Prekliatie temných elfov (tlačená kniha)

 

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.