Autori

Existujú ľudia, bez ktorých by sa tento projekt ďaleko nedostal. Ich zoznam sa zväčšuje a sme naozaj radi, že bez nároku na odmenu pomohli s tvorbou a stálym zlepšovaním obsahu. Menovite by som rád spomenul aspoň niekoľko ľudí, aj keď každý je dôležitý - od tých, ktorí sa aktívne podielajú na obsahu, po čitateľov, pre ktorých to vlastne všetko robíme.

Autori kníh

Diana Čechovičová

Diana Čechovičová je komplikovaná v svojej jednoduchosti, stratená v svojich nájdeniach. Zároveň je usmiatou pesimistkou až do špiku kostí a je nebojácna, i keď i ona má niekedy strach.

Kraj: bratislavský

Andrea Ferencová

Andrea Ferencová je mladá autorka. Miluje čítanie kníh, písanie básní (ktoré sa občas zjavia len tak a zvyknú byť odrazom jej života) a príbehov. Miluje tiež fotografovanie, prechádzky prírodou a zvieratká, ktorým rada pomôže v útulku.

Kraj: košický

Mária Furmanová

Mária Furmanová je autorka z Bardejova. V čase, keď vyšlo jej dielo Po stopách - Dobrodružstvo v džungli, mala len 15 rokov. Miluje zvieratá a hudbu a veľa času trávi čítaním. Miluje tiež kreslenie a umenie všeobecne. Dodnes nikto nevie, či je viac ukecaná, alebo tvrdohlavá.

Kraj: prešovský

Iveta Griešová

Iveta Griešová je úplne úprimný človek. Väčšinou je ťažké nájsť ju v niektorej miestnosti, pretože je najradšej na čerstvom vzduchu. Žije pre ľudí a najkrajší pohľad na svet je podľa nej z konského sedla.

Bronzová hviezda

Kraj: žilinský

Henrich Hanušovský

Henrich Hanušovský je exemplár, s pomerne čudným menom, ešte čudnejšími názormi, divným zmyslom pre humor, ešte divnejším zmyslom pre hudbu. Rád kope do lopty, ešte radšej ju chytá a hádže. Snaží sa do poézie dať hlavne sám seba, svoje pocity a skúsenosti.

Kraj: prešovský

Peter Hoferek

Peter Hoferek rád spoznáva rôzne kultúry, krásy prírody a v neposlednom rade aj seba samého. S batohom na pleciach navštívil vyše 50 krajín sveta. Cestuje s minimálnymi nákladmi, obyčajne sám, alebo vo dvojici. Najradšej spoznáva život obyčajných ľudí na miestach nepoznačenýc turizmom. O svoje nevšedné dobrodružstvá sa delí na svojom blogu hogy.sk, ako aj v pripravovaných knihách.

Bronzová hviezda

Kraj: žilinský, momentálne bratislavský

Stanislav Hoferek

Stanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Zlatá hviezdaZlatá hviezdaStrieborná hviezdaBronzová hviezda

Kraj: žilinský, momentálne bratislavský

Jan Indrák

Jan Indrák je milovník vodní dýmky, portského vína a stolního tenisu, poslucháč vážné i rockové hudby, naivní snílek a platonický romantik. Dokáže psát pouze o věcech, které intenzivně prožívá, bezprostředně se ho dotýkají, nebo na ně má názor, o který se chce podělit s ostatními. Bez inspirace nenapíše ani čárku, a nejlepší inspirací jsou vsechny ženy, které nějakým způsobem prošly nebo procházejí jeho životem.

Kraj: Praha

Maja Jackobs Jakúbeková

Maja Jackobs Jakúbeková sa venovala blogovaniu, v šk. roku 2008/2009 vyhrala celoškolskú olympiádu zo slovenského jazyka a literatúry a po absolvovaní štúdia filozofie sa opäť vracia k starému koníčku. Získala ocenenie Top doktorandka za akademický rok 2016/2017 a jej diplomová práca vyšla knižne. U nás debutovala zbierkou básní Vykrivenie, čím si splnila svoj veľký literárny sen.

Kraj: trenčiansky

Daniel Kaločay

Daniel Kaločay je básnik. A minimalista.

Bronzová hviezda

Kraj: košický

Patrícia Karabiňošová

Patrícia Karabiňošová je zmes dobra aj zla. Pochádza z malej dedinky Fričovce pri Prešove, ale za to z väčšej rodiny. Vyrastala medzi chlapcami a kedže je jediné a zároveň najstaršie dieťa nežného pohlavia, tvrdohlavo si plní svoje sny - ako sú knihy či vysnívaná Pedagogická a sociálna akadémia.

Bronzová hviezda

Kraj: prešovský

Matúš Lavrík

Matúš Alexander Lavrík je začínajúcim autorom, ktorý má ako každý svoju minulosť, no žije v realite. Je podporovateľom Greenie knižnice a bývalým prispievateľom na všemožných blogovacích portáloch. Psychologická analýza osobnosti človeka je jeho hobby vzhľadom na štúdium psychológie, ktoré mu ale vypĺňa viac času, ako písanie príspevkov na spomenutých blogoch, ktoré boli odrazovým mostíkom pri písaní jeho tvorby.

Bronzová hviezdaBronzová hviezda

Kraj: banskobystrický

Milica Mikulová

Milica Mikulová je vydatá autorka, a teda ako sama hovorí "už za vodou". Všetko na svete jej vyhovuje, a tak si nemusí holiť nohy.

Bronzová hviezda

Kraj: nitriansky

Ladislav Mrena

Ladislav Mrena je mladý muž, aj keď sa tak občas necíti, ktorý nepíše príbehy pre všetkých ľudí. Práve naopak, sú len pre hŕstku ľudí, ktorým sa naozaj páčia a nepovedia v polovici niečo ako "to je ale CENZÚRA".

Bronzová hviezda

Kraj: nitriansky

Ria Mruškovičová

Ria Mruškovičová je dievča s dvoma rukami, hlavou a nohami, prepojená pľúcami, ukončená srdcom. Tento život je na planéte Zem.

Kraj: trnavský

Mária Nováková

Mária Nováková pochádza z tak trochu neveselej rodiny. Bez matky a bez otca, len so svojimi snami a fantáziami. Čo prežíva, posúva ju vpred i vzad a veľa ďalšieho sa dostáva do jej kníh. Mária je autorkou knižných zbierok a zapojila sa tiež do komunitných projektov Greenie knižnice. Občasne tiež pomáha začínajúcim autorom s hodnotením poézie.

Zlatá hviezdaZlatá hviezdaStrieborná hviezdaStrieborná hviezdaBronzová hviezdaBronzová hviezda

Kraj: banskobystrický

Matúš Novotňák

Matúš Novotňák (1983) sa narodil sa vo Vranove nad Topľou, kde aj literárne začínal. Už v detstve mu učaroval svet sci-fi a fantasy, ale plne sa mu začal venovať až po absolvovaní štúdia na vysokej škole.  Svoj prvý literárny úspech zaznamenal v súťaži Literát poviedkou Minotauros. V súčasnosti píše pre internetový magazín Exupéry.

Kraj: prešovský

Beáta Plučinská

Beáta Plučinská je síce len začínajúcou autorkou, ale jej sny ďaleko prekračujú reálne možnosti. Svoje fantázie rada premieňa na papier a tým si spĺňa svoje túžby. A vďaka Greenie knižnici si ich môže trošku zrealizovať. Spoznala tu aj dobrých ľudí, ktorí majú podobné záujmy. Život ju už dávno naučil, že dôležité je rozdávať lásku iným, aby sa  následne premenila na pokoj v duši.

Strieborná hviezdaStrieborná hviezda

Kraj: prešovský

Pavel Sekerák

Pavel Sekerák je niekedy optimista, niekedy pesimista, ale najčastejšie realista. Občas básnik, občas prozaik, inokedy zase fotograf či skladateľ. V súčasnej dobe v tvorivej hibernácii. Jeho azda najväčšou vášňou je elektronická hudba. Dokáže ju počúvať celé hodiny. Voľné chvíle trávi spravidla v prírode mimo civilizácie, alebo vo svojom virtuálnom svete, ktorý snáď budeme môcť navštíviť aspoň v úlohe čitateľa.

Kraj: žilinský

Simona Šuníková

Simona Šuníková je mladá autorka. Písanie je pre ňu spôsob, ako vyjadriť svoje myšlienky a vnímanie sveta. Človek, ktorý miluje ruch veľkomesta, ale tiež ticho prírody, more a nekonečnosť oceánu.

Kraj: banskobystrický

Miriam Vojčeková

Miriam Vojčeková je mladá autorka. V semptembri minulého roku začala študovať na strednej škole v Žarnovici. Už ako 11-ročnej jej učarovali knihy a začala sa pomaly dostávať k písaniu vlastného diela. Jej koníčkami sú písanie príbehov či básní, trávenie času s rodinou a priateľmi na rôznych výletoch a šport.

Bronzová hviezda

Kraj: banskobystrický

Lidka Žáková

Lidka Žáková je psychologička a neviem sa tejto svojej časti už zbaviť. Písať začala pred rokmi, konkrétne básne. Opatruje 4 ceny a ani nevie, ako sa k nim dostala. Okrem písania spieva a hrá. Jej pesničky malo odvahu pustiť rádio Fm. Nájdete ich na Youtube.

Kraj: trnavský

Komunita Greenie knižnice

Komunita Greenie knižnice, ktorú "režíruje" Stanislav Hoferek, vytvorila niekoľko krátkych diel, určených ako ukážka zaujímavého písania či kreatívna dielňa. úplná voľnosť, ako i výber ľudí pomáhajú vytvoriť knihy, kde je každá strana iná, s inými nápadmi, názormi či humorom. Všetko od poézie cez vtipné úvahy po teologické myšlienky si nájde svoje miesto.

 

 

 

 

 

 

 

Spoluautori, testeri a čitatelia s množstvom nápadov

Aceman

Lenka Baranovičová

Anežka Bubeníčková

Veronika Debnárová

Adriána Hanešová

Vladimír Hemala

Nicol Hochholczerová

Roman Mátyus

Janka Palúchová

Július Pastierik

Anikó Pastóriková

Xénia Rybáková

Lucia Vozafová

Martina Zacharovská

Zuzana Zimanová

Ilustrácie

Nicol Hochholczerová

Petr Krčmář

Dominika Uličná

Alexander Pavlov (LinuxLex)

Ocenenia

Zlatá hviezda Zlatá hviezda za výrazné zásluhy pri tvorbe a udržiavaní Greenie knižnice

Strieborná hviezda Strieborná hviezda za pomoc inému autorovi Greenie knižnice

Bronzová hviezda Bronzová hviezda za kvalitnú literárnu tvorbu