Hudba

 • A dream come true

  A dream come true

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 23

  Výber z tvorby Stanislava Hofereka, pozostávajúca z: piatich skladieb z albumu Five metres from hell
  siedmych skladieb z albumu Madness
  siedmych skladieb z albumu Water planet
  štyroch skladieb z albumu The other side

  Súčasťou sú najviac podarené skladby, či už metalový Keep Falling, nostalgické retro Old World či Lussia's theme, používaná na testovanie audiosystémov.

  Bezplatné stiahnutie albumuA dream come true (výber)
  Stanislav Hoferek, 103,1MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Digital EMOtions

  Digital EMOtions

  Rok vydania: 2016

  Počet skladieb: 15

  6.9.2016 – som na svojej webstránke www.pavelsekerak.eu zverejnil album Digital EMOtions. Jedná sa o vôbec prvé zverejnenie mojich amatérskych pokusov. Je to výber skladieb, ktoré vznikali počas dlhých večerov, najmä ako relax po práci. Väčšina z nich bola vytvorená v rokoch 2015 a 2016, ale je tam aj nahrávka, ktorá bude mať už takmer 20 rokov. Spravidla sú vyskladané zo samplov ale použil som aj softvérový emulátor legendárneho TB303 a TR909. Album je žánrovo veľmi rôznorodý, rýchle skladby v polovici vystrieda chillout a na konci počuť aj nejaké gitary. Verím, že je tam čosi pre každého.

  Bezplatné stiahnutie albumuDigital EMOtions
  Pavel Sekerák, 107,9MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Dark selection

  Dark selection

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 10

  Asi v rovnakej dobe ako Downtempo Selection, vznikol i jeho protipól Dark Selection. Sú tam moje pokusy o skladby v štýle Drum&bass či Dubstep. Mali by to byť skladby neveselé. Či sa to podarilo, to už nechám na poslucháčov.

  Bezplatné stiahnutie albumuDark selection
  Pavel Sekerák, 48,9MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Downtempo selection

  Downtempo selection

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 14

  Začiatkom roka 2017 som na Soundcloude uverejnil album s názvom Downtempo Selection. Obsahuje skladby, ktorých tempo sa pohybuje v rozmedzí 80-90BPM. Skladby sú častokrát podfarbené nehudobnými zvukmi, ako napr. ruch ulice, hrajúce sa deti, či spev vtákov. Je to hudba, ktorá má spríjemniť čas oddychu a navodiť pokojnú atmosféru.

  Bezplatné stiahnutie albumuDowntempo selection
  Pavel Sekerák, 104,8MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Dreaming of You

  Dreaming of You

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 3

  Dreaming of You – Jedna skladba, jedna tvár, tri verzie.
  Najskôr vznikla v krátkej verzii a objavila sa v albume Digital EMOtions. Neskôr k nej pribudla dlhšia verzia "dark edit", ktorá bola súčasťou albumu Dark Selection. Túto skladbu som neustále upravoval a uvažoval som, že urobím viacero verzií. Tak ako napríklad Savant - Cassette. Ale nakoniec som stihol iba "sunday mix". Potom som si omylom zmazal časť harddisku, kde boli uložené sample, rozpracované skladby a aj samotný program. Takže ostali nakoniec iba tri.

  Bezplatné stiahnutie albumuDreaming of You
  Pavel Sekerák, 24,7MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Electronic vibes

  Electronic vibes

  Rok vydania: 2018

  Počet skladieb: 16

  Syntetizátory, všelijaké cvrlikanie a zvuk legendárneho TB-303, to sú charakteristické rysy albumu Electronic Vibes. Je to výber skladieb, ktoré vznikli v rôznom období a s použitím rôznych programov, či nástrojov. Skladby sú jednoduché, vytvorené pre zábavu a neberú sa príliš vážne. Verím, že potešia všetkých milovníkov elektronickej hudby.

  Bezplatné stiahnutie albumuElectronic vibes
  Pavel Sekerák, 75,4MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Fragments Of My Soul

  Fragments Of My Soul

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 20

  2017 – Za posledné roky som vytvoril mnoho rozmanitých skladieb. Vybral som preto niektoré z mojich obľúbených a pripravil kompiláciu s názvom “fragments of my soul”. Výber tvorí elektronická hudba, prevažne chillout. Ale našli si v ňom miesto aj hip-hopové či gitarové skladby alebo dubstep. Niektoré sú už pomerne staré, viaceré neboli nikdy publikované a sú tam aj dve nedokončené skladby. Každá zo skladieb, ktorú som vytvoril, je akýmsi úlomkom mojej duše.

  Bezplatné stiahnutie albumuFragments Of My Soul
  Pavel Sekerák, 103,1MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Guitar Selection

  Guitar Selection

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 9

  12.8.2017 som uverejnil konečne aj niečo pre fanúšikov gitár. Obsahuje niekoľko zaujímavostí, ako napríklad najkratšiu rockovú skladbu všetkých čias a aj nahrávku z mojej mladosti. Na tej síce nepočuť môj hlas a ani hru na hudobný nástroj, ale napísal som báseň, ktorá sa stala textom tejto piesne. Nahratá bola počas večerného bluesnenia s kamarátom J. Ambrózom asi tak pred 20 rokmi.

  Bezplatné stiahnutie albumuGuitar Selection
  Pavel Sekerák, 36,1MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Madness

  Madness

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 23

  Šialenosť. Tým je album Madness od prvej po poslednú skladbu. Rýchle skladby s ľahko zapamätateľným rytmom sa striedajú s pomalými, melodickými tónmi. Záver albumu je tvorený metalovými skladbami.

  Bezplatné stiahnutie albumuMadness
  Stanislav Hoferek, 110,8MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Nightforest Kingdom

  Nightforest Kingdom

  Rok vydania: 2018

  Počet skladieb: 9

  Príbeh Linwë pokračuje. Aj keď v písanej podobe je asi len v polovici. Súbežne s písaním tvorím hudbu, ktorá ho sprevádza. Tento krátky album nadväzuje na Quest For Lost Dreams, ktorý je ústrednou hudobnou témou príbehu. Dúfam, že sa mi ho podarí v blízkej dobe dopísať aby bolo toto dielo konečne kompletné. Prajem príjemné počúvanie.

  Bezplatné stiahnutie albumuNightforest Kingdom
  Pavel Sekerák, 33,8MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Quest For Lost Dreams

  Quest For Lost Dreams

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 10

  V priebehu roka 2016 som, ovplyvnený tvorbou Stana Hofereka, začal písať svoj vlastný fantasy príbeh. Ale skôr ako som dokončil príbeh samotný, vytvoril som akýsi virtuálny svet, kde sa všetko odohráva. A inšpirovaný Vodnou planétou a tvorbou čínskeho umelca, ktorý si hovorí WLOP, zložil som niekoľko tématicky príbuzných skladieb. Tie som 3.2.2017 zvejernil na Souncloude ako hudobný album. Odvtedy už pretieklo mnoho vody dolu Váhom, a príbeh ešte stále nie je dokončený. Verím, že sa tak stane v pravý čas. Dovtedy vám prajem aspoň príjemné počúvanie.

  Bezplatné stiahnutie albumuQuest For Lost Dreams
  Pavel Sekerák, 70,4MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Random selection

  Random Selection

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 10

  Rok 2017 bol v mojom prípade hudobne veľmi plodný. Vytvoril som viacero žánrovo odlišných skladieb. A z toho vzniklo CD Random Selection. Je to ako napovedá názov náhodný výber rôznych skladieb, vytvorených hlavne pre zábavu. Veď netreba brať všetko príliš vážne. A preto sa tam po boku house a funky skladieb objavili aj dve skladby s motívom synovho obľúbeného TV seriálu a PC hry Knight Rider.

  Bezplatné stiahnutie albumuRandom Selection
  Pavel Sekerák, 66,2MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Section ES

  Section ES

  Rok vydania: 2018

  Počet skladieb: 11

  Na svete je množstvo tajomných miest a zákutí. Niektoré sú známe, iné nosíme ukryté vo svojom vnútri. Tento hudobný album vás privedie do tajomného sveta podmanivých elektronických zvukov. Odkryte tajomstvo a vstúpte do sekcie "ES"!

  Bezplatné stiahnutie albumuSection ES
  Pavel Sekerák, 53,3MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Silence

  Silence

  Rok vydania: 2018

  Počet skladieb: 19

  Silence je výber skladieb z prvých štyroch albumov, určený na jednoduché, tiché počúvanie, popri masáži či podobnej činnosti. Skladby sú bez gitarových sól či intenzívnych bicích, pričom dominuje piáno, tichá gitara a perkusie.

  Bezplatné stiahnutie albumuSilence
  Stanislav Hoferek, 92,1MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Summer

  Summer

  Rok vydania: 2019

  Počet skladieb: 10

  Bezstarostná prechádzka po pláži, leňošenie na lehátku, západ slnka na Ibize. To bola hlavná inšpirácia pri tvorbe týchto skladieb. Tento album navodí príjemnú letnú atmosféru v každom ročnom období.

  Bezplatné stiahnutie albumuSummer
  Pavel Sekerák, 45,1MB
  formát MP3, ZIP archív
 • The Best Of The Rest

  The Best Of The Rest

  Rok vydania: 2017

  Počet skladieb: 18

  2017 – V archíve som mal ešte mnoho skladieb, ktoré si podľa mňa zaslúžia byť počúvané. A tak som z toho zvyšku vybral to najlepšie, teda The Best Of The Rest. Je to, ako už napovedá samotný názov, výber skladieb, ktoré sa nevošli alebo žánrovo nehodili do mojich predošlých albumov. Nájdete v ňom trance, chill-out či hip-hop. Ambíciou týchto skladieb nie je ohúriť davy. Sú nedokonalé ale majú v sebe akúsi nevinnú charizmu a príjemnú atmosféru.

  Bezplatné stiahnutie albumuThe Best Of The Rest
  Pavel Sekerák, 86,7MB
  formát MP3, ZIP archív
 • Water planet

  Water planet

  Rok vydania: 2016

  Počet skladieb: 24

  Water planet, alebo inak Vodná planéta, je soundtrack ku knižnej sérií s rovnakým názvom. Album je melodický, dotvára atmosféru knihy a hudobne dokresľuje Laryniu, Lussiu, Ziggy a ďalšie postavy a udalosti. Od prvej po poslednú kapitolu.

  Bezplatné stiahnutie albumuWater planet
  Stanislav Hoferek, 96,4MB
  formát MP3, ZIP archív
 • War Of The Worlds

  War Of The Worlds

  Rok vydania: 2016

  Počet skladieb: 3

  Určite poznáte román H. G. Wellsa z roku 1898 Vojna svetov (The War of the Worlds). Kniha patrí medzi najznámejšie sci-fi diela, ktoré ovplyvnili neskorších autorov. Dielo sa stalo známe aj po tom ako sa v roku 1938 vysielala rozhlasová hra, ktorú režíroval a narozprával Orson Welles. Prvé dve tretiny zo 60-minútového vysielania bolo prezentovaných ako spravodajstvo. To viedlo k rozhorčeniu a panike, pretože niektorí poslucháči uverili, že udalosti v programe sú reálne. V skladbe som použil zostrihané časti spomenutého diela.

  Bezplatné stiahnutie albumuThe Best Of The Rest
  Pavel Sekerák, 13,0MB
  formát MP3, ZIP archív

↑ Na začiatok

Stanislav HoferekStanislav Hoferek

Vždy ma fascinovala hudba. Predovšetkým všetky tie krásne melódie, ktoré sa dostanú do hlavy a ani za svet nejdú von. Metallica, Beethoven, čokoľvek. Dať tam niečo, čo chytí a nedá pokoj. Dodnes milujem kombináciu klavíru a deathmetalu, a som schopný pri tom písať básne o politike. Úplne prvá skladba, HardRock Landing, mi urobila obrovskú radosť. Bolo len otázkou času, kedy toho pribudne viac.

Moja hudba je rocková, metalová, s prvkami klasiky či jazzu. Nemám rád dlhé opakovačky, skôr akciu. Myšlienku zabalenú do tónov, ktoré nepustia. Za svoju najlepšiu skladbu považujem Keep Falling z albumu Madness, ale na hudbu, ako i na politiku, má každý iný názor. A to je len dobre!

Ukážky z tvorby: Keep Falling | Madness | Old World

Pavel SekerákPavel Sekerák

Už v detstve som si obľúbil elektronickú hudbu. Vyrastal som so žánrami ako trance a techno. Tvoriť elektronickú hudbu nebolo pred dvadsiatimi rokmi jednoduché a ani lacné. A preto keď sa mi naskytla možnosť, nainštaloval som si jeden z prvých hudobných programov vôbec. Bolo tam možné nahrať iba štyri stopy, ale bolo fajn zažiť ten pocit, keď človek niečo vytvorí. Aj po asi 20 rokoch mám stále v archíve svoju prvú skladbu.

Hudba, ktorú tvorím si nekladie za cieľ dobyť hitparády. Sú to skladby, ktoré vznikli prevažne večer ako relax po práci. Väčšinou poskladané zo samplov, ktoré som ani príliš neupravoval. Sú nedokonalé, a nemal som v úmysle ich vôbec niekedy zverejňovať. Ale teraz ich ponúkam na vypočutie všetkým, ktorí o to budú mať záujem. Snáď si tam nájdete aspoň jednu, o ktorej si poviete: „Táto sa mi páči.“

Ukážky z tvorby: Dreaming of You | Just for Fun | Taste of Chill