Internetová bezpečnosť pre laikov

Odborné - Počítače

Popis a podrobnosti

Táto knižka je určená skôr laikom, ktorí už majú aké-také znalosti o internetovej bezpečnosti, ale potrebujú niečo vysvetliť, prípadne objasniť. Nástrahy Internetu číhajú na nás vždy, keď sme online a niektoré podvody a podvrhy sa môžu tváriť celkom nevinne. Niektoré je vidieť na prvý pohľad, iné sú sofistikovanejšie a ťažšie vystopovateľné. Neoplatí sa podceniť vlastnú bezpečnosť na Internete, hrozí veľké množstvo druhov kyberzločinov, ktoré sa stále len veľmi obtiažne dokazujú a tak sa stále podvodníkom oplatia. Nikto však nechce prísť o peniaze a už vôbec nie o svoju identitu, či osobné informácie.

V tejto knihe sa však pozrieme i na zálohovanie dát a zistíme, čo môžeme riskovať so zobrazovaním nelegálneho alebo nechceného softvéru alebo multimédií a koho najviac chrániť pred nástrahami súčasného virtuálneho sveta.

Internetová bezpečnosť pre laikov - obálka

  • Autor: Peter Štec, Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Peter Štec
  • Dĺžka: 26 strán na vytlačenie(A4); 42 strán formátu A5; 9 v mini verzii; 30 normostrán
  • Čeština: Internetová bezpečnost pro laiky; English: Internet security for laymen
  • Štítky: bezpečnosť, vírus, malware, trójsky kôň, reklama, sieť, aktualizácie

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Peter ŠtecPeter Štec je fanatik Formuly 1, začínajúci pestovateľ exotických rastlín a zberateľ autíčok – jedinej veci, z ktorej nikdy nevyrastie. Tvorí hudbu od roku 2010, kedy prestriedal viacero žánrov. Tvorí podľa nálady. Píše od štrnástich rokov, zameriava sa na spoločenské romány a soft scifi, vďaka bláznivým snom nemá núdzu o nápady.

↑ Na začiatok