Jozef Rusňák

1) Predstavíš sa nám trochu?

Som samostatný webprogramátor, tvorím súčasť vývojárskej skupiny USA spoločnosti boberdoo.com LLC. Okrem iného stojím aj za niektorými slovenskými projektami, napr. krizovkarskyslovnik.sk, odborne.debatuj.sk a www.slovakiatwitter.com. Občas nepravidelne aj blogujem.

2) Máš v láske knihy, predpokladám. Povieš nám niečo o tom, čo rád čítaš a čo ti to dalo k životu?

Čítam najmä knihy o osobnom rozvoji. Myslím, že by to mala byť povinná literatúra pre každého jednotlivca, dá to človeku do života veľa - najmä prebratie 100%tnej zodpovednosti za svoj život.

3) Nie len čítaš, ale aj píšeš. Povieš nám niečo o tvojich knihách alebo projektoch? O čom sú, pre koho sú a prečo si sa do toho pustil?

Väčšinou píšem blog na témy, na ktoré mám čo povedať. Spravidla sú to odborné články, sem tam zabŕdnem aj do politickej témy. Jednou z nich je pripravovaná daňovo-odvodová reforma, kde sa niektoré moje články dostali aj na titulku vybrali.sme.sk.

4) Povieš nám niečo na tému čítanie kníh? Čo si myslíš o súčasnej generácii mladých a ich vzťahu ku knihám?

Myslím, že vzťah mladých ku knihám je podobný ako u súčasnej dospelej generácie. Drvivá väčšina si nedokáže svoj život predstaviť bez televízora, zato knihu neprečítajú ako je rok dlhý... :-)

5) Aké rady by sa podľa teba naozaj hodili začínajúcim autorom?

Začni písať, čokoľvek :-)

6) Posledná otázka je venovaná tak trochu genialite. Vieš napísať knihu alebo zložitejší dokument bez toho, aby sa niečo škrtalo a prepisovalo?

Knihu asi nie, ale maily píšem veľa a veľmi rýchlo práve týmto spôsobom ;-)