Hudba

Plné informácie / Len obálky

Zvukové ukážky

Názov skladby Veľkosť Rok Autor Album
4 nočné obdobia 2,6MB 2020 Tina Mar 4 nočné obdobia
Beauty and the bass 6MB 2022 Stanislav Hoferek Out of the loudy planet
Bezmenná 3,7MB 2020 Tina Mar 4 nočné obdobia
Blue Sky 4,7MB 2019 Pavel Sekerák Summer
Depend on you 3,8MB 2020 Peter Štec Decade
Donkichotská 2,5MB 2020 Tina Mar 4 nočné obdobia
Dreaming of you 5,6MB 2017 Pavel Sekerák Dreaming of you
Dungeon 8,2MB 2017 Stanislav Hoferek Madness
Hromy divo bijú 13MB 2019 Ďuro Karkuš Soundtrack z okraja sveta
Check your reality 2,8MB 2020 Peter Štec Decade
Just be 13MB 2019 Ďuro Karkuš Soundtrack z okraja sveta
Just for fun 6,9MB 2017 Pavel Sekerák Digital emotions
Keep falling 6,1MB 2017 Stanislav Hoferek Madness
Leoni 7,4MB 2022 Peter Štec C_ntrast
Madness 5,4MB 2017 Stanislav Hoferek Madness
Old world 2,9MB 2016 Stanislav Hoferek Five metres from hell
One 6,5MB 2018 Pavel Sekerák Section ES
Quest for lost dreams 10,1MB 2017 Pavel Sekerák Quest for lost dreams
Sounds of the black sun 51MB 2022 Pavel Sekerák Sounds of the black sun
Taste of chill 6MB 2017 Pavel Sekerák Digital emotions
Vesmír 18MB 2019 Ďuro Karkuš Soundtrack z okraja sveta

 

Výberové albumy a kompilácie

Presný názov albumu Skladby Rok Autor Číslo albumu
Electro generation
Electro generationVýberový album, o ktorý sa postarala štvorica interpretov: Peter Štec (coreBlaster), Juraj Karkuš, Pavel Sekerák a Stanislav Hoferek. Všetci sa dohodli na peknom spoločnom projekte, i keď elektro nie je pre všetkých hlavná časť tvorby. 18 skladieb prináša zážitok z modernej i oldschool elektronickej hudby. Príjemné počúvanie!
18 2021 Komunita 39
Silver collection
Silver collectionVýber z tvorby Stanislava Hofereka, pozostávajúca zo skladieb z nasledovných albumov: Five metres from hell (2016), Water Planet (2016), Madness (2017), The other side (2017), Awake (2020) a Amnesia (2021). Všetky skladby sú zoradené netypicky podľa dĺžky a vytvárajú zaujímavú zmes tvrdšej a melodickej hudby. Plných 80 minút hudby pozostáva zo skladieb z veľkého časového rozostupu a pre nedostatok miesta sa tam nevošla ani jedna titulná skladba, dokonca ani z najnovších albumov.
25
Youtube
2021 Stanislav Hoferek 37
Retrospective
RetrospectiveDostáva sa vám do rúk, či skôr do uší, výber skladieb, ktoré sú akýmsi prierezom mojou hudobnou tvorbou od počiatku až doteraz. V začiatkoch som mal softvér, ktorý umožňoval nahrať iba 4 zvukové stopy. Limitovala ma technika i moje vlastné schopnosti. Napriek tomu som sa neustále pokúšal o vytvorenie niečoho, čo bude aspoň trochu počúvateľné. Mojou ambíciou nebolo tvoriť hity bijúce sa o popredné miesta v hitparádach.
30 2020 Pavel Sekerák 32
Silence
SilenceSilence je výber skladieb z prvých štyroch albumov, určený na jednoduché, tiché počúvanie, popri masáži či podobnej činnosti. Skladby sú bez gitarových sól či intenzívnych bicích, pričom dominuje piáno, tichá gitara a perkusie.
19 2018 Stanislav Hoferek 17
Fragments of my soul
Fragments of my soul2017 – Za posledné roky som vytvoril mnoho rozmanitých skladieb. Vybral som preto niektoré z mojich obľúbených a pripravil kompiláciu s názvom “fragments of my soul”. Výber tvorí elektronická hudba, prevažne chillout. Ale našli si v ňom miesto aj hip-hopové či gitarové skladby alebo dubstep. Niektoré sú už pomerne staré, viaceré neboli nikdy publikované a sú tam aj dve nedokončené skladby. Každá zo skladieb, ktorú som vytvoril, je akýmsi úlomkom mojej duše.
20 2017 Pavel Sekerák 16
A dream come true
A dream come trueVýber z tvorby Stanislava Hofereka, pozostávajúca zo skladieb z nasledovných albumov: Five metres from hell (2016), Water Planet (2016), Madness (2017) a The other side (2017). Výber je metalový a rockový, no dajú sa na ňom nájsť aj pomalšie, viac atmosferické skladby. Súčasťou sú najviac podarené skladby, či už metalový Keep Falling, nostalgické retro Old World či Lussia's theme, používaná na testovanie audiosystémov.
23
Youtube
2017 Stanislav Hoferek 13

 

Hudobné albumy

Album Počet skladieb Rok vydania Autor Číslo albumu
C*ntrast
C*ntrastNajnovší album Petra Šteca je plný experimentov a rozhodne je plný zvláštnych kontrastov.
14 2022 peter Štec 45
Out of the loudy planet
Out of the loudy planetTichší, no rozhodne nie príliš tichý album. 23 skladieb poslúži výborne ako podmas, napríklad pri písaní nového fantasy príbehu. Súčasťou sú tiež témy postáv z fantasy série Požehnanie.
23
Youtube
2022 Stanislav Hoferek 44
Sounds of the black sun
Sounds of the black sunHlavným popudom ku vytvoreniu hudobného albumu Sounds Of The Black Sun, bol pokus o akýsi "dark space ambient". Ten je zastúpený rovnomennou skladbou. Ostatné skladby sú už iného žánru. No vďaka množstvu rozmanitých elektronických zvukov sa pri ich počúvaní môže človek cítiť akoby bol súčasťou vesmírnej misie za hranice poznaného.
10 2022 Pavel Sekerák 43
Broken symphony
Broken symphonyBroken symphony je žánrovo pestrý album, kde poslucháča čaká house, mid-tempo alebo i experimentálny trap. Je poznačený autorovou citovou nestálosťou, ovplyvnený ťažkými životnými udalosťami v čase dokončenia albumu. Život prepnutý do režimu autopilot. Čas, kedy sa človek cíti ako prázdna telesná schránka a všetko prežíva akoby z pozície tretej osoby.
11 2022 Peter Štec 42
Unfinished business
Unfinished businessAko naznačuje samotný názov, album obsahuje 27 jednoduchých skladieb, ktoré kvôli zmazanému disku už nedostali príležitosť byť dokončené. Preto sa na ne netreba dívať, či skôr počúvať ich, ako plnohodnotné skladby, ale ako koncepty, nápady, ktoré som mal v úmysle ešte rozvinúť, ale nestalo sa tak. Vznikali prevažne v rokoch 2015-2017.
27 2021 Pavel Sekerák 41
Infinity
InfinityVitajte vo svete, v ktorom sa prelínajú surové tóny elektronických zvukov a jemných slákov v neočakávaných, mnohokrát až nepredvídateľných kombináciách. Hudobný album je plný dynamických skladieb a nečakaných zvratov, ktoré rozprávajú príbeh o krajine za hranicou fantázie. Ponorte sa do jedinečnej atmosféry plnej intenzívnych emócií a vychutnajte si cestu touto neobyčajnou krajinou.
11 2021 Pavel Sekerák 40
Inside
InsideHudobný album INSIDE je pozvánkou na nahliadnutie do duše hrdinu, ktorého svet ešte nepozná. Je pred ním ukrytý rovnako dobre, ako sú ukryté jeho pocity pred tou, na ktorú myslí. Nikto nepozná čo je v jeho vnútri. Nikto netuší, že sa cíti beznádejne uväznený v nádeji. Hlboko v jeho srdci je nadprirodzený svet, kde ona je jeho slnkom. Pritom on sám je ako smutný krab na opustenom malom ostrove kdesi uprostred oceánu. Našťastie existuje hudba. Elektro, čo pomáha tíšiť skrytú bolesť. Hudba, ktorá nedovolí, aby ho ovládla temná strana, ale pomáha dostať to všetko zo seba von.
11 2021 Pavel Sekerák 38
Amnesia
AmnesiaHudobný album Amnesia v sebe kombinuje niekoľko prvkov - púšť, starovek, nepochopenie a okrem iného to, že sa my, ľudia, nevieme poučiť z vlastných chýb. Zabúdame, kto sme, alebo je to práve naopak? A delíme sa čoraz viac na tých, čo si pamätajú a na tých, ktorí si nechcú pamätať? Vydajte sa na epické dobrodružstvo po miestach, ktoré vytvárali súčasný svet - a ocitnite sa v inej dobe i realite. Metalové, rockové či melodické skladby sú doplnené o trap remix úvodnej skladby a inštumentálnu verziu jednej zo starších skladieb. Prvýkrát je hudba vo vysokom bitrate 256kb/s.
16
Youtube
2021 Stanislav Hoferek 36
Waiting for you
Waiting for youUrobte si pohodlie, nasaďte slúchadlá a vychutnajte si nový hudobný album. Je plný skladieb o láske. O túžbe po nej, o trápení bez nej, ale i o nádeji, že raz predsa len príde. Jednotlivé skladby nie sú dlhé, každá z nich však nesie hlbokú osobitú emóciu.
10 2021 Pavel Sekerák 35
Guest on the quest
Guest on the QuestProste tvorím hudbu. Čo ma je potom, že ponorkovú. Dakedy sa i snažím, ale nikdy to nevyjde. Kopec songov nevyjde asi nikdy. No a čo ma je po tom. Veď si každý tým musí prejsť. Kopec vecí, čo mu kedysi príde fajn, mu o rok prejde hlavou, čo za sprostosť vyprodukoval. Stále lepšie ako pop. Ach áno, k albumu? Je zmätený, ako tento popis. No a? Niektorí naschvál hľadajú smetie, v ktorých hľadajú zlato. Príjemné hľadanie. Mám sa na niečo hrať? Tak sa poďme hrať.
14 2021 Peter Štec 34
Awake
AwakeAwake je hudobný album, ktorého úlohou je okrem iného prebudiť a naštartovať do ďalšieho dňa. Awake je zmes nekontrolovateľnej energie a príjemných melódii z iného sveta. Vydajte sa aj vy na cesty z Mexika cez Brazíliu a hlboký oceán po krajinu fantázie. Stačí si zobrať desať vagónov, však prečo nie? Album bol vydaný po viac ako dvoch rokoch od albumu The other side.
16
Youtube
2020 Stanislav Hoferek 33
4 nočné obdobia
4 nočné obdobiaPiesne Tiny Mar sú v prvom rade zhudobnené minimalistické poetické príbehy, malé šansóny odhaľujúce najvnútornejšie túžby a pocity či udalosti všedného života, popri ktorých denne prechádzate bez toho, aby ste si všimli ich hĺbku a krásu. A ako inak je možné priblížiť ľuďom zdanlivo neviditeľné než kvalitnými textami a ľahkou spevavou melódiou?
7 2020 Tina Mar 31
Sonic universe
Sonic universeCelý vesmír je plný rozmanitých zvukov. Mnohé z nich nie sme schopný našim sluchom zachytiť. Napriek tomu tam niekde sú a obklopujú nás. A potom sú tu tie v rozmedzí 20 Hz až 20 kHz. Nespočetné množstvo tónov a melódií, harmonických i disharmonických. Nositelia informácií či tvorcovia nálad. Pár z nich som si vybral a poskladal do celku tvoriaceho taký môj malý vesmír zvukov. Verím, že i napriek jednoduchosti a nedokonalosti, bude jeho počúvanie príjemným zážitkom pre všetkých ktorí milujú elektronickú hudbu. Príjemné počúvanie.
12 2020 Pavel Sekerák 30
New chapter
New chapterTento hudobný album je vlastne taký výber skladieb vytvorených počas dlhých večerov. Obsahuje zmes rôznorodých žánrov a netradičných skladieb. Skladby sú jednoduché, väčšinou je to len pár akordov. Ale i to postačí k tomu, aby dokázali sprostredkovať požadovanú emóciu. Prajem príjemné počúvanie.
10 2020 Pavel Sekerák 29
The story continues
The story continuesV poradí tretí hudobný album inšpirovaný príbehom Legenda o troch kameňoch. Pokoj mierumilovných obyvateľov dediny Algar naruší vpád cudzieho vojska. Niečo hľadajú. Nikto však netuší čo to je. Nikto okrem jediného z nich. Iba Lonor, miestny šaman, to vie. No ako sa ukáže, nie je to jediné tajomstvo, čo pred ostatnými ukrýva. Príbeh stále nie je dopísaný, ale jeho čas príde. Pretože Príbeh pokračuje.
9 2020 Pavel Sekerák 28
Theory of chaos
Theory of chaosTheory of Chaos je synonymom entropie vesmíru. Kým Decade je zameraný na trance a house, tento album je expresívnejší a do veľkej miery experimentálnejší. Ponúka viac improvizácií, skôr temnejšie ladené songy sú ťažšie na počúvanie, môžete tu počuť od house cez IDM, Drum&Bass až po avantgardu. Aj tu platí, že songy sú však tvorené ako oddych po škole, či práci.
20 2020 Peter Štec 27
Decade
DecadeAlbum Decade je výsledkom celej dekády amatérskeho tvorcu hudby, vytvárajúceho skladby pre vlastné potešenie. Skladby vznikali hlavne v období strednej a vysokej školy skladaním z voľne dostupných samplov. Album je žánrovo bohatý, i keď ovplyvnený trance hudbou začiatkom milénia. Sú tu ale i skôr pokusy o tvorbu iných žánrov. Songy sú poväčšine jednoduché a veľmi dlho som otáľal, či ich vôbec niekedy zverejním. Ak si album získa čo i len jediného fanúšika, tak zverejňovanie malo zmysel.
17 2020 Peter Štec 26
Diving
DivingZatvorte oči a vydajte sa na epickú cestu do hlbín svojho vnútra. Ponorte sa do hlbočiny a objavíte v nej nový vesmír, ktorý ukrýva tajomné vzdialené svety. Nastúpte do vesmírnej lode DIVING a nechajte sa nimi sprevádzať za podmanivých zvukov syntetizátorov. Želám príjemnú cestu.
10 2019 Pavel Sekerák 25
Love
LoveLáska, najväčšia sila vo vesmíre, prekliatie básnikov, inšpirácia umelcov. Niektorí tvrdia, že neexistuje, že je to len výmysel, zhoda náhod. Niektorí si ju zamieňajú za rôzne formy vzájomne prospešných vzťahov. Ale ako je to v skutočnosti?
11 2019 Pavel Sekerák 24
Soundtrack z okraja sveta
Soundtrack z okraja svetaToto je Kolekcia skladieb formálne sa pohybujúcich niekde na pomedzí rocku a orchestrálnej hudby s jemnou elektronickou príchuťou. S romanticko-hymnicko-epicko-filmovou atmosférou. Skomponovaných medzi rokmi 2013 - 2018. Želám dobrú chuť a príjmenú zábavu.
8 2019 Ďuro Karkuš 23
Summer
SummerBezstarostná prechádzka po pláži, leňošenie na lehátku, západ slnka na Ibize. To bola hlavná inšpirácia pri tvorbe týchto skladieb. Tento album navodí príjemnú letnú atmosféru v každom ročnom období.
10 2019 Pavel Sekerák 22
Rebirth
RebirthTento mix som vytvoril takmer pred 20 rokmi v programe ReBirth-338. Ten emuloval 2 syntetizátory TB-303 (basová linka) a 2 bicie automaty TR-808, a TR-909 od verzie 2.0. Každý milovník legendárneho syntetizátora Roland TB-303 si pri počúvaní určite príde na svoje.
1 2019 Pavel Sekerák 21
Section ES
Section ESNa svete je množstvo tajomných miest a zákutí. Niektoré sú známe, iné nosíme ukryté vo svojom vnútri. Tento hudobný album vás privedie do tajomného sveta podmanivých elektronických zvukov. Odkryte tajomstvo a vstúpte do sekcie "ES"!
10 2018 Pavel Sekerák 20
Electronic vibes
Electronic vibesSyntetizátory, všelijaké cvrlikanie a zvuk legendárneho TB-303, to sú charakteristické rysy albumu Electronic Vibes. Je to výber skladieb, ktoré vznikli v rôznom období a s použitím rôznych programov, či nástrojov. Skladby sú jednoduché, vytvorené pre zábavu a neberú sa príliš vážne. Verím, že potešia všetkých milovníkov elektronickej hudby.
16 2018 Pavel Sekerák 19
Nightforest kingdom
Nightforest kingdomPríbeh Linwë pokračuje. Aj keď v písanej podobe je asi len v polovici. Súbežne s písaním tvorím hudbu, ktorá ho sprevádza. Tento krátky album nadväzuje na Quest For Lost Dreams, ktorý je ústrednou hudobnou témou príbehu. Dúfam, že sa mi ho podarí v blízkej dobe dopísať aby bolo toto dielo konečne kompletné. Prajem príjemné počúvanie.
9 2018 Pavel Sekerák 18
War of the worlds
War Of The WorldsUrčite poznáte román H. G. Wellsa z roku 1898 Vojna svetov (The War of the Worlds). Kniha patrí medzi najznámejšie sci-fi diela, ktoré ovplyvnili neskorších autorov. Dielo sa stalo známe aj po tom ako sa v roku 1938 vysielala rozhlasová hra, ktorú režíroval a narozprával Orson Welles. Prvé dve tretiny zo 60-minútového vysielania bolo prezentovaných ako spravodajstvo. To viedlo k rozhorčeniu a panike, pretože niektorí poslucháči uverili, že udalosti v programe sú reálne. V skladbe som použil zostrihané časti spomenutého diela.
3 2017 Pavel Sekerák 15
The best of the rest
The best of the rest2017 – V archíve som mal ešte mnoho skladieb, ktoré si podľa mňa zaslúžia byť počúvané. A tak som z toho zvyšku vybral to najlepšie, teda The Best Of The Rest. Je to, ako už napovedá samotný názov, výber skladieb, ktoré sa nevošli alebo žánrovo nehodili do mojich predošlých albumov. Nájdete v ňom trance, chill-out či hip-hop. Ambíciou týchto skladieb nie je ohúriť davy. Sú nedokonalé ale majú v sebe akúsi nevinnú charizmu a príjemnú atmosféru.
18 2017 Pavel Sekerák 14
The other side
The other sideAk sa radi pozeráte na niečo z viac ako jednej strany, toto je album pre vás. The other side je príjemné počúvanie popri práci, zamerané hlavne na piáno a rôzne skôr tichšie nástroje. Samozrejme na albume možno nájsť aj pár skladieb pre priaznivcov rocku a metalu.
23
Youtube
2017 Stanislav Hoferek 12
Dreaming of you
Dreaming of youJedna skladba, jedna tvár, tri verzie.Najskôr vznikla v krátkej verzii a objavila sa v albume Digital EMOtions. Neskôr k nej pribudla dlhšia verzia "dark edit", ktorá bola súčasťou albumu Dark Selection. Túto skladbu som neustále upravoval a uvažoval som, že urobím viacero verzií. Tak ako napríklad Savant - Cassette. Ale nakoniec som stihol iba "sunday mix". Potom som si omylom zmazal časť harddisku, kde boli uložené sample, rozpracované skladby a aj samotný program. Takže ostali nakoniec iba tri.
3 2017 Pavel Sekerák 11
Random selection
Random selection>Rok 2017 bol v mojom prípade hudobne veľmi plodný. Vytvoril som viacero žánrovo odlišných skladieb. A z toho vzniklo CD Random Selection. Je to ako napovedá názov náhodný výber rôznych skladieb, vytvorených hlavne pre zábavu. Veď netreba brať všetko príliš vážne. A preto sa tam po boku house a funky skladieb objavili aj dve skladby s motívom synovho obľúbeného TV seriálu a PC hry Knight Rider.
10 2017 Pavel Sekerák 10
Dark selection
Dark selectionAsi v rovnakej dobe ako Downtempo Selection, vznikol i jeho protipól Dark Selection. Sú tam moje pokusy o skladby v štýle Drum&bass či Dubstep. Mali by to byť skladby neveselé. Či sa to podarilo, to už nechám na poslucháčov.
10 2017 Pavel Sekerák 9
Downtempo selection
Downtempo selectionZačiatkom roka 2017 som na Soundcloude uverejnil album s názvom Downtempo Selection. Obsahuje skladby, ktorých tempo sa pohybuje v rozmedzí 80-90BPM. Skladby sú častokrát podfarbené nehudobnými zvukmi, ako napr. ruch ulice, hrajúce sa deti, či spev vtákov. Je to hudba, ktorá má spríjemniť čas oddychu a navodiť pokojnú atmosféru.
14 2017 Pavel Sekerák 8
Guitar selection
Guitar selection12.8.2017 som uverejnil konečne aj niečo pre fanúšikov gitár. Obsahuje niekoľko zaujímavostí, ako napríklad najkratšiu rockovú skladbu všetkých čias a aj nahrávku z mojej mladosti. Na tej síce nepočuť môj hlas a ani hru na hudobný nástroj, ale napísal som báseň, ktorá sa stala textom tejto piesne. Nahratá bola počas večerného bluesnenia s kamarátom J. Ambrózom asi tak pred 20 rokmi.
9 2017 Pavel Sekerák 7
Quest for lost dreams
Quest for lost dreamsV priebehu roka 2016 som, ovplyvnený tvorbou Stana Hofereka, začal písať svoj vlastný fantasy príbeh. Ale skôr ako som dokončil príbeh samotný, vytvoril som akýsi virtuálny svet, kde sa všetko odohráva. A inšpirovaný Vodnou planétou a tvorbou čínskeho umelca, ktorý si hovorí WLOP, zložil som niekoľko tématicky príbuzných skladieb. Tie som 3.2.2017 zvejernil na Souncloude ako hudobný album. Odvtedy už pretieklo mnoho vody dolu Váhom, a príbeh ešte stále nie je dokončený. Verím, že sa tak stane v pravý čas. Dovtedy vám prajem aspoň príjemné počúvanie.
10 2017 Pavel Sekerák 6
Madness
MadnessŠialenosť. Tým je album Madness od prvej po poslednú skladbu. Rýchle skladby s ľahko zapamätateľným rytmom sa striedajú s pomalými, melodickými tónmi. Záver albumu je tvorený metalovými skladbami.
23
Youtube
2017 Stanislav Hoferek 5
Water planet
Water planetWater planet, alebo inak Vodná planéta, je soundtrack ku knižnej sérií s rovnakým názvom. Album je melodický, dotvára atmosféru knihy a hudobne dokresľuje Laryniu, Lussiu, Ziggy a ďalšie postavy a udalosti. Od prvej po poslednú kapitolu.
24
Youtube
2016 Stanislav Hoferek 4
Digital emotions
Digital emotions6.9.2016 – som na svojej webstránke www.pavelsekerak.eu zverejnil album Digital EMOtions. Jedná sa o vôbec prvé zverejnenie mojich amatérskych pokusov. Je to výber skladieb, ktoré vznikali počas dlhých večerov, najmä ako relax po práci. Väčšina z nich bola vytvorená v rokoch 2015 a 2016, ale je tam aj nahrávka, ktorá bude mať už takmer 20 rokov. Spravidla sú vyskladané zo samplov ale použil som aj softvérový emulátor legendárneho TB303 a TR909. Album je žánrovo veľmi rôznorodý, rýchle skladby v polovici vystrieda chillout a na konci počuť aj nejaké gitary. Verím, že je tam čosi pre každého.
15 2017 Pavel Sekerák 3
Five metres from hell extended
Five metres from hell extendedDodatočné skladby, vytvorené tesne po vydaní albumu Five metres from hell. Každá skladba je iná a nájdete v nej niečo od metalu cez bláznivé experimenty až po (jemne) pochmúrne melódie.
5
Youtube
2016 Stanislav Hoferek 2
Five metres from hell
Five metres from hellPrvý album Stanislava Hofereka je výrazne rockový, rýchly a dynamický. Kombinuje modernú a oldschool hudbu a sľubuje príjemný hudobný zážitok. Okrem gitary a bicích je možné nájsť v piesňach aj rôzne perkusie. Napriek tomu, že ide o prvotinu, niektoré skladby patria medzi najlepšie.
15
Youtube
2016 Stanislav Hoferek 1

 

Pavel SekerákPavel Sekerák

Už v detstve som si obľúbil elektronickú hudbu. Vyrastal som so žánrami ako trance a techno. Tvoriť elektronickú hudbu nebolo pred dvadsiatimi rokmi jednoduché a ani lacné. A preto keď sa mi naskytla možnosť, nainštaloval som si jeden z prvých hudobných programov vôbec. Bolo tam možné nahrať iba štyri stopy, ale bolo fajn zažiť ten pocit, keď človek niečo vytvorí. Aj po asi 20 rokoch mám stále v archíve svoju prvú skladbu.

Hudba, ktorú tvorím si nekladie za cieľ dobyť hitparády. Sú to skladby, ktoré vznikli prevažne večer ako relax po práci. Väčšinou poskladané zo samplov, ktoré som ani príliš neupravoval. Sú nedokonalé, a nemal som v úmysle ich vôbec niekedy zverejňovať. Ale teraz ich ponúkam na vypočutie všetkým, ktorí o to budú mať záujem. Snáď si tam nájdete aspoň jednu, o ktorej si poviete: „Táto sa mi páči.“

 

Stanislav HoferekStanislav Hoferek

Vždy ma fascinovala hudba. Predovšetkým všetky tie krásne melódie, ktoré sa dostanú do hlavy a ani za svet nejdú von. Metallica, Beethoven, čokoľvek. Dať tam niečo, čo chytí a nedá pokoj. Dodnes milujem kombináciu klavíru a deathmetalu, a som schopný pri tom písať básne o politike. Úplne prvá skladba, HardRock Landing, mi urobila obrovskú radosť. Bolo len otázkou času, kedy toho pribudne viac.

Moja hudba je rocková, metalová, s prvkami klasiky či jazzu. Nemám rád dlhé opakovačky, skôr akciu. Myšlienku zabalenú do tónov, ktoré nepustia. Za svoju najlepšiu skladbu považujem Keep Falling z albumu Madness, ale na hudbu, ako i na politiku, má každý iný názor. A to je len dobre!

 

Peter ŠtecPeter Štec

K tvorbe hudby som sa dostal čírou náhodou, kedy mi spolužiak ešte v roku 2009 prvý raz ukázal softvér na tvorbu hudby. Na pár rokov ma to pohltilo a tvoril som jeden song za druhým ako na bežiacom páse. Až po čase si človek všimne, že vytvoriť niečo kvalitné trvá určitý čas a ohliadne sa za svojou tvorbou s hrôzou zistiac, že to, čo vytvoril, nemá hlavu ani pätu. Postupom času sa však človek učí pracovať s hudbou, viac sa vyhrajkať s výrazovými prostriedkami a ten pocit, keď si po sebe vypočuje vydarený song, je skvelý. Vždy sa som však na svoju tvorbu pozeral vlastnými, neobjektívnymi očami. Hlavne preto, že desať rokov som mal skladby uložené kade-tade na prenosných nosičoch a len veľmi málo som sa o svoju tvorbu podelil s inými. Tvoril som pre seba, čo platí dodnes. Skladby však vznikali prevažne večer ako relax po škole a v menšej miere po práci. Vďaka za voľne šíriteľné sample, bez ktorých by moja tvorba, ako amatéra, bola ešte amatérskejšia.

 

Ďuro KarkušĎuro Karkuš

Ahojte. Som Juraj Karkuš alias Ďuro z ďalekých krajov hornonitrianskych, rozličným tvorstvom obývaných, ako i zverom divým ukrytým v lesoch, čo ako podkova gigantická obopínajú a šťastím svojim oblažujú Baťovany občas i Partizánskym zvané. Kadečo som už postváral. Od maľovania a topánkového designu, cez fotku, písanie poviedok, skladanie hudby, tvorbu ruchov a zvukových efektov, až po 3D grafiku, ktorá momentálne živí gágor môj. Napriek všetkému zostávam romantikom starým zaschnutým a veriacim v nesmiernu vesmírnu lásku.

 

Tina MarTina Mar

Milujem hudbu a spev, aj keď nie som z hudobníckej rodiny. Mám svoju gitaru, na ktorej som sa naučila hrať ako samouk. Vydávam tiež básne a rada k nim tiež skladám hudbu.