329 básní

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

329 básní. Skutočne. Nie sú to všetky básne od Márie Novákovej, má ich viac. Nebrali sa do úvahy básne z jej zbierok Zablatená princezná a Anička a jej mamička. Majú totiž iné formátovanie, iné strofy a celkovo iný vizuál. Zostávajúcich 329 básní je tak rovnakých. Alebo nie?

Mária Nováková vytvorila krásne farebný i morbídne depresívny svet, ktorý je iný každou básňou. Píše o rozličných témach, od detských veršovačiek po ekologické, politické a psychologické posolstvá ľudstvu. Všetky básne sú zaradom tak, ako vychádzali v jej knihách. Nájdete tak smutné básne medzi veselými a pesimizmus strieda rozprávkový pohľad na svet.

Autorka má v svojich básňach všetko. Čerešne, Vlčie maky či Čiernobiely recept na lásku. Je to skladačka, ktorú nemožno zložiť bez polovice z polovice. Bež, významná! Takto jej mohol niekto kričať pri behu cez krajinu medzi tmou a svetlom, kde je láska slepá a neuvidí ani Slnko na dlani. Sľubovali stenám kompletnú opravu, ale ťažko hľadá pokoj v duši niekto, kto sa cíti ako šablóna alebo dievča na plagáte. Pretechnizované, trpiace samotou. Dievča, ktoré neverí a tvrdí, že len páska cez ústa pozná jej prosím. Nikto nevie, čo si prosí. Ak práve… ak by to bol čierny sneh… tak čo potom?

329 básní - obálka

  • Autor: Mária Nováková
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • ISBN: 
  • GKBN: Humor☐ Láska☑ Filozofia☐ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 337 strán na vytlačenie (A4); 339 strán formátu A5; 37 v mini verzii; 104 normostrán
  • Čeština: 329 básní; English: 329 poems
  • Štítky: Dôvera, láska, spoločnosť, smútok, sloboda, viera

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Mária NovákováMária Nováková pochádza z tak trochu neveselej rodiny. Bez matky a bez otca, len so svojimi snami a fantáziami. Čo prežíva, posúva ju vpred i vzad a veľa ďalšieho sa dostáva do jej kníh. Mária je autorkou knižných zbierok a zapojila sa tiež do komunitných projektov Greenie knižnice. Občasne tiež pomáha začínajúcim autorom s hodnotením poézie.

Poézia Márie Novákovej

↑ Na začiatok