Aliterácie a paródie

Výroky - Aforizmy

Popis a podrobnosti

Kniha vznikla spojením príležitostných textov zo začiatku milénia. Úvod knihy obstarali pozvánky na kvalifikačné turnaje v Scrabble konané na jar roku 2008 v Bratislave a v Martine. Prvé tri dielka vznikli spojením slov, ktoré sa začínajú na rovnaké písmeno. Väčšinu knihy tvoria dekadentné parodické rýmovačky založené na fonetických podobnostiach častí textov veľmi známych zahraničných piesní. Mnohé z nich sú v našich končinách známejšie z interpretácie českých a slovenských umelcov. Posledný text vznikol s odstupom rokov „vďaka“ pandémii.

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Aliterácie a paródie - obálka

  • Autor: Ivan Nosál
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Ivan Nosál
  • Dĺžka: 34 strán na vytlačenie (A4); 44 strán formátu A5; 12 v mini verzii; 11 normostrán
  • Čeština: Aliterace a parodie; English: Alliterations and parodies
  • Štítky: absurita, irónia, výroky, aforizmus, anekdota, apropo, humor

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Ivan NosálIvan Nosál je hráčom scrabble a má rád hudbu. Občas pre radosť napíše zopár veršov. Aj keď mnohé verše radostne nevyznievajú. Ako hovorí klasik, všetko zlé je na niečo dobré.

Kraťasy

↑ Na začiatok