Čierny sneh

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Čierny sneh je kniha o ľudskosti. O rozdieloch, prirovnaniach a osude, či už naň veríte, alebo nie. Každú zimu očakávame sneh, ale ani nám nenapadne, že môže mať celkom inú farbu. Tak ako môžu mať Vianoce inú myšlienku, slovo chlapa inú váhu a tak, ako môžu byť ľudia až priveľmi neľudskí.

Básne Márie Novákovej sú určené komplikovaným ľuďom. Verše sú pretkané myšlienkami, s ktorými môže veľká časť ľudí nesúhlasiť. Každá báseň má posolstvo, vnútorné presvedčenie. Niečo však majú všetky básne spoločné. Akúsi odpoveď, smerovanie. Kam ísť, keď ste na dne? Čo robiť, až sa podlomia kolená a vaše možnosti miznú? Čo ak je väčšina ciest odviata, zaviata či dokonca prekliata? Niekedy príde deň blbec. Deň, keď na nepripravené hlavy padá čierny sneh.

Čierny sneh - obálka

  • Autor: Mária Nováková
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☐ Láska☑ Filozofia☐ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 22 strán na vytlačenie (A4); 22 strán formátu A5; 4 v mini verzii; 6 normostrany
  • Čeština: Černý sníh; English: Black snow
  • Štítky: Dôvera, láska, spoločnosť, smútok, sloboda, viera, poézia pre ženy, epická lyrika

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Mária NovákováMária Nováková pochádza z tak trochu neveselej rodiny. Bez matky a bez otca, len so svojimi snami a fantáziami. Čo prežíva, posúva ju vpred i vzad a veľa ďalšieho sa dostáva do jej kníh. Mária je autorkou knižných zbierok a zapojila sa tiež do komunitných projektov Greenie knižnice. Občasne tiež pomáha začínajúcim autorom s hodnotením poézie.

Poézia Márie Novákovej

↑ Na začiatok