Delírium

Poézia - Nerýmované básne

Popis a podrobnosti

Emócie, ktoré vyeskalovali v slová. Potláčané, vtisnuté do úzadia, s páskou cez ústa, skryté pod kobercom, ktorého hrboľatý povrch sme sa rozhodli ignorovať, hoci sa oň neustále potkýname. Kým hrboľ nevybuchne a nevyleje sa v zmesi sadze, popola a magmy na nič netušiace stránky. V delíriu lýri um, po ktorom znie už len ohlušujúce ticho. Občas prinesie úľavu, občas prázdnotu. Rezignáciu či zmierenie. Učí však púšťať slová do sveta v nádeji, že si ich ktosi všimne. Stotožní sa. Porozumie, lebo prežil. S nádejou, že budú vypočuté a snáď pomôžu mnohým i sebe nebáť sa vlastného ja.

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Delírium - obálka

  • Autor: Barbora Galbavá
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Barbora Galbavá
  • Dĺžka: 35 strán na vytlačenie (A4); 49 strán formátu A5; 4 v mini verzii; 8 normostrán
  • Čeština: Delirium; English: Delirium
  • Štítky: emócie, vzťahy, psychika, myseľ, život, postrehy, vnemy

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi

Barbora GalbaváBarbora Galbavá je milovníčka literatúry, prírody a kreatívnych činností. Miluje hudbu, pokúšala sa i o tvorbu textov piesní, lepšie jej však ide básnenie. Píše zhruba od svojich siedmich rokov, kedy si čmárala do svojich prvých denníkov. Väčšinou šlo o udalosti dňa, ako to už pri denníkoch chodí, prípadne úvahy o povahe jednotlivca i spoločnosti, či teatrálne výlevy.

Poézia Barbory Galbavej

↑ Na začiatok

 

Podobné knihy: