Horia mi noviny a je mi dobre

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Hovorí sa, že história sa opakuje. Nech ide o umenie, vojny, najrôznejšie nešťastia či myslenie ľudí. Kľúčovou udalosťou roku 2019 je podľa môjho názoru vzostup hoaxu, najrôznejších klamstiev a propagandy. Dokonca až do takej miery, že najhorší Mečiarov minister získal v prezidentských voľbách takmer 15 percent. Ak existuje horší človek ako nacisti, tak by nemal vládnuť. Na Slovensku sa k tomu však priblížil. Kto je horší? Tí, čo si zvolili čisté zlo, alebo tí, ktorým je to jedno?

Ľudia však nie sú akési zlé bytosti. Existuje veľa dobra medzi ľuďmi. Čo urobíme, aby bolo lepšie? Aké problémy je potrebné riešiť ako prvé? Na svete je množstvo vecí, ktoré treba napraviť, a aj keď nie je možné opraviť všetko, je potrebné sa výzvam postaviť čelom. Zbierka už svojim názvom odkazuje na akúsi lenivosť a ľahostajnosť, ako i na fakt, že informácie sa zmenili. Aj náš názor na ne. Kedysi bol problém sa k informáciám dostať, dnes je skôr problém, že ich neoverujeme.

Horia mi noviny a je mi dobre - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☐ Láska☐ Filozofia☑ Logika☑ Pre deti☐ Nesporné☐
  • Dĺžka: 27 strán na vytlačenie (A4); 33 strán formátu A5; 4 v mini verzii; 5 normostrán
  • Čeština: Hoří mi noviny a je mi dobře; English: My newspaper is on fire and I am feeling good
  • Štítky: zbierka, báseň, politika, fašizmus, nacizmus, Harabin, hoax, informácie

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Poézia Stanislava Hofereka

↑ Na začiatok