Kraťasy

Výroky - Aforizmy

Popis a podrobnosti

Pamätáte sa na satirickú reláciu APROPO+, ktorá sa vysielala v Rádiu Twist v 90. rokoch a na začiatku nového milénia? Tak si možno pamätáte aj na jednu z pravidelných rubrík tohto zábavníka, Slovník, alebo aj „Kraťasy“. Prispievali do nej známi aj neznámi fanúšikovia nevšedného humoru. Rubrika sa zaoberala aj s napohľad obyčajnými slovami, ktoré však skrývali rôzne neskutočné významy.

V roku 1994 sa autor tejto knižky rozhodol, že nebude trocháriť a prejde slovníky, ktoré mal doma, aby našiel zopár zaujímavých spojení. Nakoniec z toho vznikla niekoľkostranová príloha listu zaslaného pánom humoristom, akými boli Stano Radič a Jaro Filip, na adresu Rádia Twist. Najzaujímavejšie spojenia boli postupne uverejňované v niekoľkých reláciách APROPO+. Obsah tohto vydania tvorí 315 hesiel.

Z klávesnice autora vychádza želanie, aby knižka šírila úsmevy za každého počasia a nálady.

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Kraťasy - obálka

  • Autor: Ivan Nosál
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Ivan Nosál
  • Dĺžka: 21 strán na vytlačenie (A4); 27 strán formátu A5; 5 v mini verzii; 9 normostrán
  • Čeština: Kraťasy; English: Shorts
  • Štítky: absurita, irónia, výroky, aforizmus, anekdota, apropo, humor

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Ivan NosálIvan Nosál je hráčom scrabble a má rád hudbu. Občas pre radosť napíše zopár veršov. Aj keď mnohé verše radostne nevyznievajú. Ako hovorí klasik, všetko zlé je na niečo dobré.

Aliterácie a paródie

↑ Na začiatok