Linuxové distribúcie

Odborná literatúra - Linux

Popis a podrobnosti

Keď sa niekde spomenie Linux, prípadne linuxová distribúcia, nejeden človek si povie – to sa ma netýka, to je to divné, zložité. Distribúcií je niekoľko stoviek a úlohou tejto krátkej knihy je predstaviť niektoré z nich a odpovedať na najčastejšie otázky.

Kniha vysvetľuje, čo je to Linux a čo linuxová distribúcia. Ukazuje rozdiely medzi Windows a Linux a tiež odpoveď na základnú otázku – prečo je tých systémov tak veľa? Na jednoduchých príkladoch ukazuje, ako si vybrať spomedzi bohatej ponuky. Prináša tiež krátky prehľad linuxových distribúcií z krajín Vyšehradskej skupiny – Poľska, Česka, Slovenska a Maďarska. Knižka je určená úplným začiatočníkom a ľuďom, ktorí Linux nepoznajú.

Linuxové distribúcie - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☐ Láska☐ Filozofia☐ Logika☑ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 16 strán na vytlačenie (A4); 17 strán formátu A5; 3 v mini verzii; 12 normostrán
  • Čeština: Linuxové distribuce; English: Linux distributions
  • Štítky: linux, linuxová distribúcia, distribúcia, slobodný softvér, open-source, počítače, e-book, odborná literatúra

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Linux ako niečo navyše Malá kniha programovania