Mariáš

Hry a herná literatúra - Návod k hre

Popis a podrobnosti

Mariáš je známa i neznáma kartová hra. Na vojne sa s ňou mohol stretnúť hocikto a dnes je koníčkom na počítači či tablete. Dobrý Mariáš potrebuje troch hráčov, ktorí dokážu premýšľať samostatne i ako tím. A práve v tom je úspech Mariáša, v kombinácií logického myslenia, náhody i klasického princípu hry troch hráčov. Ak je niekto prisilní, ostatní dvaja sa proti nemu spoja. V Mariáši je táto výhoda jasne daná od začiatku, ale zlý výber dokáže poriadne potrápiť aj tých najlepších hráčov.

Tento text vznikol ako jednoduchý návod k hre Mariáš. Vysvetlenie pravidiel, základné tipy pre hráčov a samozrejme príklady. Nemôže chýbať ani register s často používanými pojmami. Ak nemáte s Mariášom žiadne skúsenosti, ste na správnej adrese. Knižka je zároveň vhodná aj pre tých, ktorí nemajú žiadne, alebo len veľmi obmedzené skúsenosti s kartovými hrami.

Mariáš - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 2; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☐ Láska☐ Filozofia☐ Logika☑ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 9 strán na vytlačenie (A4); 3 v mini verzii; 8 normostrán
  • Čeština: Mariáš; English: Mariáš
  • Štítky: Mariáš, karty, hry, logika, česká hra, návod, pravidlá, tromf, hry a herná literatúra

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.