Nepriatelia Ríma

Odborná literatúra - História

Popis a podrobnosti

Dnes sa Rímska ríša berie ako súčasť dejepisu. Z učebných materiálov sa môžeme dozvedieť o Ríme naozaj dosť. Rimania mali zaujímavú kultúru, efektívnu armádu a zanechali za sebou viac ako mestá a cesty. Rím ovplyvnil jazyky polovice planéty, vytvoril základy súčasného právneho systému a v podstate vybudoval Európu. Z malého mesta sa stala svetová ríša, ktorá obchodovala aj so vzdialenou Čínou a Indiou.

Posolstvom tejto krátkej knihy je informovať o nepriateľoch, na ktorých Rimania počas svojej rozpínavosti narazili. Kto vie, aké by to bolo, keby sme sa neučili o dejinách Ríma, ale o dejinách Kartága. Alebo aký by bol svet, keby sa Attilovým nástupcom podarilo vytvoriť dlhotrvajúcu a efektívnu ríšu. Počas svojej existencie Rím niekoľkokrát padol na kolená a nebolo treba veľa, aby sa už nepostavil. Prečítajte si o národoch, ktoré vyplienili Rím, zničili légie alebo si kúpili časť rímskej armády i to, ako Rimania prerazili šíky ich rivalov.

Nepriatelia Ríma - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • ISBN: 978-80-8171-087-2
  • GKBN: Humor☐ Láska☐ Filozofia☐ Logika☐ Pre deti☑ Nesporné☑
  • Dĺžka: 12 strán na vytlačenie (A4); 18 strán formátu A5; 5 v mini verzii; 15 normostrán
  • Čeština: Nepřátelé Říma; English: Enemies of Rome
  • Štítky: Rím, Rímska ríša, starovek, dejepis, história, Kartágo, Grécko, čítanka, učebnica

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.