Príslovia a porekadlá

Výroky - Výroky

Popis a podrobnosti

Druhá knižka epigramov autorky sa zameriava na naše slovenské príslovia a porekadlá. Ako ich vníma samotná autorka? Pozerá sa na ne a vníma ich z iného uhla pohľadu ako je ich pôvodný zámer. Snaží sa do nich vkladať prvky humoru, satiry, ale aj (krutej) reality.

Jej zámer je pobaviť, rozosmiať, ale aj necháva čitateľa sa zamyslieť. Možno sa s ňou stotožníte, alebo si nájdete aj vy ten svoj vlastný uhol. ;)

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Príslovia a porekadlá - obálka

  • Autor: Martina Bachratá
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Stanislav Hoferek
  • Čeština: Přísloví a rčení; English: Proverbs and sayings
  • Štítky: Epigram, výrok, názor, výrok, aforizmus, myšlienka, úvaha, zamyslenie, humor, satira, realita, politika
A4 štandard A5 štandard A4 tlač A4 min. Normostrany
27 18 4 3 4

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi

Martina BachratáMartina Bachratá sa ako dieťa, neskôr ako žiačka, venovala kresleniu a maľovaniu. Zlom v jej smerovaní nastal v roku 1996, kedy ju na povinnom čítaní oslovil svojou tvorbou Charles Baudelaire so zbierkou "Kvety zla" a odhodlala sa skúsiť napísať svoje prvé básne: Sebakázeň a Úbožiak. Svoju tvorbu obohatila aj o prózu a vlastné citáty. O svoje pocity, myšlienky, úvahy, bolesti, radosti, ale i lásku sa dodnes delí s ostatnými na facebookových literárnych stránkach.

Postrehy

↑ Na začiatok

 

Podobné knihy: