V hlbočine smútku II

Poézia

Popis a podrobnosti

24. júla 2018 kosatka Tahlequah (známa aj ako J35) porodila mláďa, ktoré, bohužiaľ, žilo menej ako jednu hodinu. Tahlequah si to však odmietala pripustiť a bezvládne telo svojho mláďaťa nosila nad hladinou takmer 1600 kilometrov po dobu 17 dní.

11. augusta sa ho napokon definitívne vzdala. Vedci pre výskum veľrýb sa vyjadrili, že tým sa „skončila jej cesta smútku“. Tento smutný príbeh bol bolestivo dojemný a desivý zároveň, lebo v hĺbke našej duše nám pripomenul náš najväčší strach – strach zo smrti milovaného dieťaťa. Aká je ta naša cesta smútku?

Venované našej EmmeLienke.

Stiahnutie a vytlačenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

V hlbočine smútku II - obálka

  • Autor: Miroslav Hrabčak
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Miroslav Hrabčak
  • Čeština: V hlubočině smutku II; English: In the depths of sorrow II
  • Štítky: smútok, zarmútok, strata, milovaná osoba
A4 štandard A5 štandard A4 tlač A4 min. Normostrany
21 23 7 2 5

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi

Miroslav HrabčakMiroslav Hrabčak sa narodil v Snine a píše už od mladosti. Okrem poézie sa venuje maľbe obrazov, športu i záhrade. Jedným okamihom sa mu zmenil svet a od najväčšej rany života pre jeho rodinu hľadá útechu a nádej. Rozmýšľa nad zmyslom života, kde pocity, myšlienky a emócie prichádzajú ako lavína a dáva to na papier. Tvrdí, že šťastie neoceníme, pokiaľ nezažijeme smútok.

V hlbočine smútku

↑ Na začiatok

 

Podobné knihy: