Jozef Rusňák

1) Predstavíš sa nám trochu?

Som samostatný webprogramátor, tvorím súčasť vývojárskej skupiny USA spoločnosti boberdoo.com LLC. Okrem iného stojím aj za niektorými slovenskými projektami, napr. krizovkarskyslovnik.sk, odborne.debatuj.sk. Občas nepravidelne aj blogujem.

2) Máš v láske knihy, predpokladám. Povieš nám niečo o tom, čo rád čítaš a čo ti to dalo k životu?

Čítam najmä knihy o osobnom rozvoji. Myslím, že by to mala byť povinná literatúra pre každého jednotlivca, dá to človeku do života veľa - najmä prebratie 100%tnej zodpovednosti za svoj život.

3) Nie len čítaš, ale aj píšeš. Povieš nám niečo o tvojich knihách alebo projektoch? O čom sú, pre koho sú a prečo si sa do toho pustil?

Väčšinou píšem blog na témy, na ktoré mám čo povedať. Spravidla sú to odborné články, sem tam zabŕdnem aj do politickej témy. Jednou z nich je pripravovaná daňovo-odvodová reforma, kde sa niektoré moje články dostali aj na titulku vybrali.sme.sk.

4) Povieš nám niečo na tému čítanie kníh? Čo si myslíš o súčasnej generácii mladých a ich vzťahu ku knihám?

Myslím, že vzťah mladých ku knihám je podobný ako u súčasnej dospelej generácie. Drvivá väčšina si nedokáže svoj život predstaviť bez televízora, zato knihu neprečítajú ako je rok dlhý... :-)

5) Aké rady by sa podľa teba naozaj hodili začínajúcim autorom?

Začni písať, čokoľvek :-)

6) Posledná otázka je venovaná tak trochu genialite. Vieš napísať knihu alebo zložitejší dokument bez toho, aby sa niečo škrtalo a prepisovalo?

Knihu asi nie, ale maily píšem veľa a veľmi rýchlo práve týmto spôsobom ;-)