Rozhovor

Akí sme? Aké je písanie a čítanie kníh? Môžete sa o nás a nie len o nás dozvedieť viac. Pripravili sme niekoľko rozhovorov. Či už ste začínajúci autor, vzorný čitateľ alebo len taký civilista, môžete sa niečo nové naučiť, prípadne zabaviť. Účel je veľmi jednoduchý, uverejniť niečo trochu netradičné a zaujímavé formou rozhovoru o čítaní a písaní, povzbudiť začínajúcich autorov a tiež spomenúť zaujímavé knižné projekty, predovšetkým zo Slovenska a Českej republiky.

Otázky

Zoznam viac alebo menej dobrovoľne vyspovedaných ľudí je na pravej strane. Môžete sa o nich dozvedieť viac. Taktiež môžeme vyspovedať aj Vás, ak nám máte čo povedať. Podmienkou je dostatok skúseností s písaním, príjemné vystupovanie (minimálne na papieri :P) a písanie v rodnom jazyku. Slovenčina, Čeština alebo Angličtina, je to na Vás. Pri anglických textoch sa bude pridávať aj preklad. Otázky pre prípadných záujemcov, na ktoré nám môžete prostredníctvom kontaktu poslať odpovede:

1) Predstavíš sa nám trochu?

2) Máš v láske knihy, predpokladám. Povieš nám niečo o tom, čo dobrovoľne čítaš a čo ti to dalo k životu?

3) Nie len čítaš, ale aj píšeš. Povieš nám niečo o tvojich knihách alebo projektoch? O čom sú, pre koho sú a prečo to všetko začalo?

4) Povieš nám niečo na tému čítanie kníh? Čo si myslíš o súčasnej generácii mladých a ich vzťahu ku knihám?

5) Aké rady by sa podľa teba naozaj hodili začínajúcim autorom?

6) Posledná otázka je venovaná tak trochu genialite. Vieš napísať knihu alebo zložitejší dokument bez toho, aby sa niečo škrtalo a prepisovalo?

Výhody

Výhody z toho vyplývajú pre úplne všetky strany. Tak schválne, zamyslite sa nad tým. Ak sa necháte vyspovedať, pomôžete nám, všetkým ostatným a samozrejme sebe a svojmu projektu.

My, ľudia stojaci za Greenie knižnicou, potrebujeme kvalitný obsah. Niečo, čo je múdre, zaujímavé, vtipné a poučné. Zaujímavý rozhovor s niekým, kto naozaj má čo povedať, to určite spĺňa. Či už ste autorom kníh, máte na starosti niektorú stránku venovanú knihám a vzdelaniu alebo ste čitateľ, ktorý hltá knihy naozaj vo veľkom a nemá problémy s ich recenzovaním.

Čitatelia, ktorí sa dostanú napríklad na tento náš web, na Greenie knižnicu, hľadajú obsah. Zároveň tí, ktorí chcú vydať knihu, hľadajú informácie, návody, tipy a triky. ich poskytnutie je určite dobrý skutok. Nie len na podporu čítania a písania, ale hlavne na podporu tvorivého myslenia, zručnosti písania a tak podobne. Rady niekoho, kto má skúsenosti napríklad s dievčenským románom alebo technickou literatúrou, sa nestratia.

Tretia výhoda je pre Vás a pre projekt, na ktorom pracujete. Môžete ho spomenúť, odkázať na neho i na jednotlivé časti portálu, spomenúť ľudí, ktorí naozaj pomohli a zároveň si zvýšiť možnosť, že vyhľadávače nájdu práve Váš projekt. Radi podporíme otvorené myslenie, dobré projekty a budeme radi, ak sa o Vašej dobrej práci dozvie viac ľudí.

Kontakt