Mojmíra Némethová

1) Predstavíš sa nám trochu?

Som dievča. A je ma trochu, takže sa viem iba trochu predstavovať. Mám psa a niekedy aj chvíľu pre seba. Vzdelávam sa, o svete a tak. A raz za čas o tom napíšem báseň.

2) Máš v láske knihy, predpokladám. Povieš nám niečo o tom, čo dobrovoľne čítaš a čo ti to dalo k životu?

Čítam všetko. Niekedy aj to, čo netreba. A ľutujem, že už teraz som pozadu a nestihnem prečítať každú knihu. Lebo knihy otvárajú okná, nové pohľady, svety... Je to zážitok.

3) Nie len čítaš, ale aj píšeš. Povieš nám niečo o tvojich knihách alebo projektoch? O čom sú, pre koho sú a prečo to všetko začalo?

Keď je niekedy veľa a plno, treba to dať von. Tak som začala písať. Básne preto, lebo aj keď je to vonku, má to stále kamufláž. Niečo som už čítala pred ľuďmi a hanbila som sa pri tom. Teraz má vyjsť e-kniha s mojimi básňami, to už sa hanbím menej. Holičstvo spomienok, 26 básní a nejaké ilustrácie. Hľadať treba v iLeGaLiT-e.

4) Povieš nám niečo na tému čítanie kníh? Čo si myslíš o súčasnej generácii mladých a ich vzťahu ku knihám?

Knihy nie sú generačná záležitosť. Ide skôr o individuálny postoj. Odporúčam čítať, no kto dnes dá na odporúčania? ;)

5) Aké rady by sa podľa teba naozaj hodili začínajúcim autorom?

Tak na niečo také sa necítim. Dávať rady začínajúcim autorom. Som v podstate tiež začínajúci autor. Dokonca aj to mi príde prisilné vyjadrenie. :D A rada si tiež nechám poradiť.

6) Posledná otázka je venovaná tak trochu genialite. Vieš napísať knihu alebo zložitejší dokument bez toho, aby sa niečo škrtalo a prepisovalo?

Myslím, že toto nie je práve o genialite. A nie je to ani kvantifikovateľný údaj. Povedzme, že niekedy je poškrtať... Pomohlo by to skvalitniť obsah. ;)