V nedeľu nadránom

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Čo zvyknete porábať v nedeľu nadránom? Tí mladší sa možno len začínajú orientovať po prehýrenej noci, starší si vychutnávajú spánok bez očakávanej budíkovej hrozby a niektorým sa z polosna začínajú vynárať rôzne obrazy, prepojenia, rýmy, skrátka, pociťujú prílev invencie. Autorovi tejto zbierky bolo ľúto nevyužiť prichádzajúce nápady, a snažil sa rýchlo škriabať po papierikoch verše, ktoré sa vynárali z hladiny mozgovej kôry, a boli pripravené stratiť sa do nenávratna, ak sa rýchlo nezapíšu. Autorova rodinka sa spočiatku nestačila diviť, kam stále odbieha (do kuchyne), líha si, a opäť vstáva a buntoší. Našťastie, alebo na nešťastie, ranné nápady postupne prestali chodiť podľa kalendára. Tie nápady prichádzali pod vplyvom počutých príbehov, mnohé boli inšpirované hudbou a aktuálnou náladou.

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

V nedeľu nadránom - obálka

  • Autor: Ivan Nosál
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Ivan Nosál
  • Dĺžka: 53 strán na vytlačenie (A4); 65 strán formátu A5; 11 v mini verzii; 21 normostrán
  • Čeština: V nedeli nadránem; English: Sunday, before sunrise
  • Štítky: láska, zrada, smiech, bolesť

Bookie

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Ivan NosálIvan Nosál je hráčom scrabble a má rád hudbu. Občas pre radosť napíše zopár veršov. Aj keď mnohé verše radostne nevyznievajú. Ako hovorí klasik, všetko zlé je na niečo dobré.

↑ Na začiatok