Autori

Chceš sa pridať k nám? Chceš mať vydanú svoju knihu či hudobný album na Greenie knižnici?

Martina Bachratá Svetozár Barica Mŕtvy básnik Bonifác Benian Patrícia Biroščíková Simon Mário Bobko Patrícia Brestovanská Diana Čechovičová Laura Mária Demčáková Zuzana Balašovová Donátová Andrea Ferencová Mária Furmanová Barbora Galbavá Iveta Griešová Henrich Hanušovský Peter Hoferek Stanislav Hoferek Miroslav Hrabčak Tereza Hrušková Jan Indrák Maja Jackobs Jakúbeková Peter Jarkuliš Ďuro Karkuš Matúš Lavrík Linda Lietavová Katka Makara Tina Mar Maria Margitfalviová Dávid Matuš Richard Mičuda Milica Mikulová Jana Mišeková Ladislav Mrena Ria Mruškovičová Ivan Nosál Iva Nosálová Igor Novák Mária Nováková Matúš Novotňák Magdaléna Orolinová Jana Ostrihoňová Marián Piskor Beáta Plučinská Vojtech Raška Rado Radler Pavel Sekerák Bára Smutná Mária Streicherová Slavomír Suja Eva Šubáková Simona Šuníková Peter Štec Emma Tomková Tatiana Tuhárska Palea Ulla Lucia Valigurová Miriam Vojčeková Zuzana Volentierová Slavomíra Zaťková Broňa Zelená Lidka Žáková Komunita

 

Existujú ľudia, bez ktorých by sa tento projekt ďaleko nedostal. Ich zoznam sa zväčšuje a sme naozaj radi, že bez nároku na odmenu pomohli s tvorbou a stálym zlepšovaním obsahu. Menovite by som rád spomenul aspoň niekoľko ľudí, aj keď každý je dôležitý - od tých, ktorí sa aktívne podielajú na obsahu, po čitateľov, pre ktorých to vlastne všetko robíme.

Ocenenia

Zlatá hviezda Zlatá hviezda za výrazné zásluhy pri tvorbe a udržiavaní Greenie knižnice

Strieborná hviezda Strieborná hviezda za pomoc inému autorovi Greenie knižnice

Bronzová hviezda Bronzová hviezda za kvalitnú literárnu tvorbu

Drevená hviezda Drevená hviezda za aktivitu

Autori kníh

Martina Bachratá

Martina BachratáMartina Bachratá sa ako dieťa, neskôr ako žiačka, venovala kresleniu a maľovaniu. Zlom v jej smerovaní nastal v roku 1996, kedy ju na povinnom čítaní oslovil svojou tvorbou Charles Baudelaire so zbierkou "Kvety zla" a odhodlala sa skúsiť napísať svoje prvé básne: Sebakázeň a Úbožiak. Svoju tvorbu obohatila aj o prózu a vlastné citáty. O svoje pocity, myšlienky, úvahy, bolesti, radosti, ale i lásku sa dodnes delí s ostatnými na facebookových literárnych stránkach.

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Mŕtvy básnik

Mŕtvy básnikMŕtvy Básnik je pseudonym človeka, ktorý miluje klasickú anglickú literatúru, čierny čaj len s troškou mlieka a Bacha. Jej písanie započalo v útlom veku, kedy jej otec začal čítavať ruských prozaikov a Edgara Allana Poa.

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Patrícia Biroščíková

Patrícia BiroščíkováPatrícia Biroščíková je zmes dobra aj zla. Pochádza z malej dedinky Fričovce pri Prešove, ale za to z väčšej rodiny. Vyrastala medzi chlapcami a kedže je jediné a zároveň najstaršie dieťa nežného pohlavia, tvrdohlavo si plní svoje sny - ako sú knihy či vysnívaná Pedagogická a sociálna akadémia.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Patrícia Brestovanská

Patrícia BrestovanskáPatrícia Brestovanská odmalička číta knihy a tiež píše poéziu a prózu. Miluje historické romány, tanec a varenie. V tomto roku jej vyšla básnická zbierka Bezvetrie tichom, píše do časopisu Balans a prispieva na portál vydavateľstva Eugenika. Záleží jej na prírode, je šesť rokov vegetariánom a zbiera bábiky Barbie. V súčasnej dobe pracuje na dohodu na recepcii.

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Diana Čechovičová

Diana ČechovičováDiana Čechovičová (1989) je autorka básní a hudobných textov. V roku 2015 debutovala básnickou zbierkou Tancujúca s vetrom v Greenie knižnici. V roku 2016 vyhrala v literárnej súťaži organizovanej Poľským inštitútom v Bratislave – Buď ako Szymborska!

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Laura Mária Demčáková

Laura Mária DemčákováLaura Mária Demčáková je študentka cudzích jazykov. Často ilustruje časti ľudského tela ceruzovou kresbou a tak sa delí o detaily jej perspektívy a úžasu voči ľudstvu. Písaniu sa venuje od mala ale s poéziou nemala blízky vzťah do momentu, kedy si jej emócie žiadali spoveď papieru. Je dušou viazaná peru a to od písaniu románov a detektívok, ktoré pod psychologickou maskou skrývajú metafory života, až po romantickú a spoločenskú poéziu.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Zuzana Balašovová Donátová

Zuzana Balašovová DonátováZuzana Balašovová Donátová píše svoje myšlienky, úvahy a postrehy zo života vo forme veršov a veršovaniek na sociálnych sieťach. Píše pre svoje okolie a priateľov, ktorí sú ochotní sa nad sebou zamyslieť. Vydala knižku „Za dverami liečebne“, z prostredia kde pôsobila ako socioterapeutka. V krátkych rozhovoroch zachytila realitu prežívania pacientov v ich ťažkých chvíľach života.

Kraj: trenčiansky

Všetky knihy autora

Andrea Ferencová

Andrea FerencováAndrea Ferencová je mladá autorka. Miluje čítanie kníh, písanie básní (ktoré sa občas zjavia len tak a zvyknú byť odrazom jej života) a príbehov. Miluje tiež fotografovanie, prechádzky prírodou a zvieratká, ktorým rada pomôže v útulku.

Kraj: košický

Všetky knihy autora

Mária Furmanová

Mária FurmanováMária Furmanová je autorka z Bardejova. V čase, keď vyšlo jej dielo Po stopách - Dobrodružstvo v džungli, mala len 15 rokov. Miluje zvieratá a hudbu a veľa času trávi čítaním. Miluje tiež kreslenie a umenie všeobecne. Dodnes nikto nevie, či je viac ukecaná, alebo tvrdohlavá.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Barbora Galbavá

Barbora GalbaváBarbora Galbavá je milovníčka literatúry, prírody a kreatívnych činností. Miluje hudbu, pokúšala sa i o tvorbu textov piesní, lepšie jej však ide básnenie. Píše zhruba od svojich siedmich rokov, kedy si čmárala do svojich prvých denníkov. Väčšinou šlo o udalosti dňa, ako to už pri denníkoch chodí, prípadne úvahy o povahe jednotlivca i spoločnosti, či teatrálne výlevy.

Kraj: nitriansky

Všetky knihy autora

Iveta Griešová

Iveta GriešováIveta Griešová je úplne úprimný človek. Väčšinou je ťažké nájsť ju v niektorej miestnosti, pretože je najradšej na čerstvom vzduchu. Žije pre ľudí a najkrajší pohľad na svet je podľa nej z konského sedla.

Bronzová hviezda

Kraj: žilinský

Všetky knihy autora

Tereza Hrušková

Zástupca správcu knižnice

Tereza HruškováTereza Hrušková je prostě člověk, občas trochu (víc) blázen, ale pořád jen člověk. Je tak trochu rozpolcená mezi absolutním optimistou a naprostým pesimistou, ale jen málokdy zvolí zlatou střední cestu realisty. Miluje přírodu, protože teprve v ní se cítí být skutečně sama sebou a část tohoto svého já se snaží promítat i do své poezie a textů obecně.

Kraj: Praha

Všetky knihy autora

Maja Jackobs Jakúbeková

Maja Jackobs JakúbekováMaja Jackobs Jakúbeková sa venovala blogovaniu, v šk. roku 2008/2009 vyhrala celoškolskú olympiádu zo slovenského jazyka a literatúry a po absolvovaní štúdia filozofie sa opäť vracia k starému koníčku. Získala ocenenie Top doktorandka za akademický rok 2016/2017 a jej diplomová práca vyšla knižne. U nás debutovala zbierkou básní #Vykrivenie, čím si splnila svoj veľký literárny sen.

Bronzová hviezdaBronzová hviezda

Kraj: trenčiansky

Všetky knihy autora

Linda Lietavová

Linda LietavováLinda Lietavová prekvapuje od malička svojimi záľubami. Od šiestich rokov sa venuje kresleniu, ktoré ju doviedlo k štúdiu interiérového dizajnu, ktoré bolo jej snom od šiestej triedy na základnej škole. Písať svoje básne a príbehy začala v jedenástich rokoch. Okrem romantickej literatúry, píše aj do školského časopisu, ktorý ju priviedol k písaniu básni, úvahách o živote a problémoch dnešnej doby. Veľmi rada pomocou svojich básni pomáha druhým ľuďom.

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Katka Makara

Katka MakaraKatka Makara je koučka, špecialistka na komunikáciu ale aj autorkou hádaniek, textov a tvorivých úloh pre deti. Básne, či lyrizovanú prózu píše od základnej školy. V poézií reflektuje jemné nuansy medziľudských vzťahov, emócie, či prijatie vlastných inakostí. Často odkrýva fantazijne paralelné svety nielen vlastných platonických lások a múz.

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Tina Mar

Tina MarTina Mar nepochádza z hudobníckej rodiny, ale napriek tomu boli hudba aj spev v jej živote prítomné od detstva. Postupne sa dostala ku gitare, na ktorej sa naučila hrať ako samouk. Od 13-tich rokov píše básne, neskôr vydala debutovú zbierku básní s názvom Chiméra. Zhruba v tomto období si uvedomila, že si k svojim básňam dokáže zložiť aj hudbu a zaspievať ich. Túžila tak dostať poéziu medzi ľudí, podobne vznikli aj ďalšie piesne.

Kraj: bratislavský

Hudobné albumy

Mária Margitfalviová

Mária MargitfalviováMária Margitfalviová mala síce rada literatúru stále, ale sama začala aktívne písať len pred rokom, keď zistila, že jej priateľka má Alzheimera. Pri písaní vychádza väčšinou zo spomienok. Má zmysell pre humor, čo presvitá aj do jej literánych výtvorov.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Milica Mikulová

Milica MikulováMilica Mikulová je vydatá autorka, a teda ako sama hovorí "už za vodou". Všetko na svete jej vyhovuje, a tak si nemusí holiť nohy.

Bronzová hviezda

Kraj: nitriansky

Všetky knihy autora

Jana Mišeková

Jana MišekováJana Mišeková sa okrem písania a prednesu poézie venuje aj filozofickým otázkam literárnej tvorby. Dôsledkom tejto lásky k poézii a filozofii je aj dizertačná práca na tému fenoménov poetického jazyka, za ktorú získala v roku 2021 doktorát zo systematickej filozofie na FF TRUNI. Je členkou a spoluzakladateľkou trnavského poetického zoskupenia s názvom Spoetika a editorkou kultúrneho magazínu s názvom Spodnás.

Kraj: trnavský

Všetky knihy autora

Ria Mruškovičová

Ria MruškovičováRia Mruškovičová je dievča s dvoma rukami, hlavou a nohami, prepojená pľúcami, ukončená srdcom. Tento život je na planéte Zem.

Kraj: trnavský

Všetky knihy autora

Iva Nosálová

Iva NosálováIva Nosálová je tvorivá duša, ktorá sa inšpiruje okolitým svetom a svojimi vlastnými emóciami. S láskou k poézii a úprimnosťou vo svojich slovách autorka otvára svoju poetickú záhradku pre všetkých, ktorí túžia nachádzať potešenie vo všedných veciach a hľadať zmysel vo svete slov. Okrem poézie má rada hudbu a prírodu, v ktorej nachádza množstvo inšpirácií. Vôňa levandule, hrkútanie holubov či prechádzka jablkovým sadom sú pre ňu symfóniou radosti a pohody.

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Mária Nováková

Zástupca správcu knižnice

Mária NovákováMária Nováková pochádza z tak trochu neveselej rodiny. Bez matky a bez otca, len so svojimi snami a fantáziami. Čo prežíva, posúva ju vpred i vzad a veľa ďalšieho sa dostáva do jej kníh. Mária je autorkou knižných zbierok a zapojila sa tiež do komunitných projektov Greenie knižnice. Občasne tiež pomáha začínajúcim autorom s hodnotením poézie.

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Magdaléna Orolinová

Magdaléna OrolinováMagdaléna Orolinová je špeciálna pedagogička. V posledných troch rokoch pracuje vo svojom OZ Dobrá Myseľ ako terapeutka. Pracuje s deťmi so špecifickými potrebami od špecifických porúch učenia až po deti ležiace s hlbokým mentálnym postihnutím. Tiež vzdeláva špeciálne pedagogičky svoje metódy, ktoré počas svojej praxe vyvinula.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Jana Ostrihoňová

Magdaléna OrolinováJana Ostrihoňová je žena s bohatou fantáziou, plná kreativity a originálnych nápadov. Baví ju písanie, fotografovanie a maľovanie akrylovými farbami na plátno. Miluje prírodu, zvieratá, rada spoznáva nových ľudí.

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Beáta Plučinská

Zástupca správcu knižnice

Beáta PlučinskáBeáta Plučinská je síce len začínajúcou autorkou, ale jej sny ďaleko prekračujú reálne možnosti. Svoje fantázie rada premieňa na papier a tým si spĺňa svoje túžby. A vďaka Greenie knižnici si ich môže trošku zrealizovať. Spoznala tu aj dobrých ľudí, ktorí majú podobné záujmy. Život ju už dávno naučil, že dôležité je rozdávať lásku iným, aby sa  následne premenila na pokoj v duši.

Strieborná hviezdaStrieborná hviezdaZlatá hviezdaZlatá hviezda

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Bára Smutná

Bára SmutnáBára Smutná začala studovat Literární akademii Josefa Škvoreckého a dostudovala Vysokou školu kreativní komunikace. Píše od střední školy, a protože i výuka na gymplu byla v cizím jazyce, tak i některé Bářiny texty jsou v angličtině nebo němčině. Kromě psaní a čtení má Bára ráda svého miloučkého, ale hlasitého jorkšírka Sama, dobré jídlo a zábavný sport. Často přemýšlí o nových technologiích a jak změní spisovatelské řemeslo a způsob vyprávění příběhů.

Kraj: středočeský

Všetky knihy autora

Mária Streicherová

Mária StreicherováMária Streicherová začala písať okolo roku 1970. Jej básne sú naoko jednoduché, popisné, načierajú však hlboko do ľudského prežívania vo všetkých jeho rovinách. Okrem básní bloguje, fotí, miluje prírodu a ľudí. Založila a vedie FB skupinu Ne/zabudnuté slová, stará sa o rodinu, sad so starými odrodami ovocných stromov a o kadečo inšie životu prospešné.

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Eva Šubáková

Eva ŠubákováEva Šubáková dlhé roky stála za katedrou, teraz chce sedieť nad knihou (sedieť určite nebude tak dlho, aj keby chcela). Bavia ju kriminálky, kde môže vymýšľať, kombinovať, desiť, poukazovať na súvislosti vedúce k odhaleniu vraha, zlodeja, zločinu. V jej príbehoch je zločin vždy potrestaný.

Kraj: košický

Všetky knihy autora

Simona Šuníková

Simona ŠuníkováSimona Šuníková je mladá autorka. Písanie je pre ňu spôsob, ako vyjadriť svoje myšlienky a vnímanie sveta. Človek, ktorý miluje ruch veľkomesta, ale tiež ticho prírody, more a nekonečnosť oceánu.

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Emma Tomková

Emma TomkováEmma Tomková je umelecky zanietená osoba. Tvorí už od svojich piatich rokov. V každej kreatívnej činnosti necháva kus seba. Rada sa stráca pri maľovaní, tancuje s melódiami svojej gitary a strieda tváre v hraní divadla. Jej úprimné ladenie so životom je cítiť vo všetkých umeleckých dielach.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Tatiana Tuhárska

Tatiana TuhárskaTatiana Tuhárska je povolaním učiteľka anglického jazyka a dejepisu. Miluje literatúru, historické romance, kreatívne písanie a kreslenie portrétov. Od jedenástich rokov píše príbehy, básne a scenáre a od roku 2020 nežnú romantiku.

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Palea Ulla

Palea UllaPalea Ulla má rada hudbu, písanie textov, maľuje, vyrába patinované masky a túľa sa po svete.

Kraj: trnavský

Všetky knihy autora

Lucia Valigurová

Lucia ValigurováLucia Valigurová je žena, matka, chce sa stať Človekom. Snaží sa neustále učiť o sebe, o živote a hľadať odpovede. Má rada literatúru pre rozvoj osobnosti, prírodu, hudbu a písanie.

Kraj: žilinský (pôvodne prešovský)

Všetky knihy autora

Miriam Vojčeková

Miriam VojčekováMiriam Vojčeková je mladá autorka. V semptembri minulého roku začala študovať na strednej škole v Žarnovici. Už ako 11-ročnej jej učarovali knihy a začala sa pomaly dostávať k písaniu vlastného diela. Jej koníčkami sú písanie príbehov či básní, trávenie času s rodinou a priateľmi na rôznych výletoch a šport.

Bronzová hviezda

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Zuzana Volentierová

Zuzana VolentierováZuzana Volentierová je turistka na veľkom tátošovi, ktorá miluje slobodu, prírodu, kvety, putovanie po hradoch a históriu. Básňam sa venuje už dlhé roky, v roku 2018 sa rozhodla písať verejne. Zuzana je bláznivá Dora, čo miluje ľudí na rovnakej vlnovej dĺžke.

Bronzová hviezda

Kraj: Rakúsko

Všetky knihy autora

Slavomíra Zaťková

Slavomíra ZaťkováSlavomíra Zaťková je vnímaná ako nápomocné, milé, dobrosrdečné a kreatívne dievča, ktorého záľubou je umenie už od malička. Najprv sa venovala spevu, neskôr divadlu a potom sa venovala hre na gitare. Poéziu píše už 6 rokov. V rýmoch svojich básní vie veľmi dobre a citlivo opísať pocity, ktoré zažil už nejeden z nás a vždy ma chytia za srdce.

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Broňa Zelená

Broňa ZelenáBroňa Zelená je rodáčka z Liptovského Mikuláša. Niekedy sa jej zdá, že nie je z tohto sveta. Sníva vždy a všade. Niektoré svoje fantázie pretaví do básní. Rada cestuje a pri svojich cestách nemá núdzu o vtipné zážitky, ktoré skončia ako krátke poviedky. Ľúbi sa smiať, opaľovať a piecť koláče.

Kraj: žilinský

Všetky knihy autora

Lidka Žáková

Lidka ŽákováLidka Žáková je psychologička a nevie sa tejto svojej časti už zbaviť. Písať začala pred rokmi, konkrétne básne. Opatruje 4 ceny a ani nevie, ako sa k nim dostala. Okrem písania spieva a hrá. Jej pesničky malo odvahu pustiť rádio Fm. Nájdete ich na Youtube.

Kraj: trnavský

Všetky knihy autora

Svetozár Barica

Svetozár BaricaSvetozár Barica je milovníkem poezie, psychologie, filosofie, což se snaží vyjádřit ve svých básních. Zároveň miluje vše krásné, krásné lidí, to vše jej inspiruje k psaní poezie. Píše od svých jedenácti let.

Kraj: královohradecký

Všetky knihy autora

Bonifác Benian

Bonifác BenianBonifác Benian sa narodil a žije na Slovensku, konkrétne na Orave. Vyštudoval technické školy. Strednú aj vysokú. Nie je spisovateľ, ale písanie ho veľmi baví. Hovorí, že on píše nebásničky. Texty, ktoré vyjadrujú jeho postoje, pocity, myšlienky a úvahy, a ktoré sa občas aj rýmujú, a tak sa na básne dosť podobajú.

Kraj: žilinský

Všetky knihy autora

Simon Mário Bobko

Simon Mário BobkoSimon Mário Bobko je mladý chriachčuľ z Batizoviec spod Vysokých Tatier. Študuje v Prahe a je to hlavne športovo aktívny mladík. Hokej, horolezectvo a mnohé iné ho robia nesmierne šťastným. Sem tam, keď ho trafí bomba plná slov, napíše zopár veršov.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Henrich Hanušovský

Henrich HanušovskýHenrich Hanušovský je exemplár, s pomerne čudným menom, ešte čudnejšími názormi, divným zmyslom pre humor, ešte divnejším zmyslom pre hudbu. Rád kope do lopty, ešte radšej ju chytá a hádže. Snaží sa do poézie dať hlavne sám seba, svoje pocity a skúsenosti.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Peter Hoferek

Peter HoferekPeter Hoferek rád spoznáva rôzne kultúry, krásy prírody a v neposlednom rade aj seba samého. S batohom na pleciach navštívil vyše 50 krajín sveta. Cestuje s minimálnymi nákladmi, obyčajne sám, alebo vo dvojici. Najradšej spoznáva život obyčajných ľudí na miestach nepoznačenýc turizmom. O svoje nevšedné dobrodružstvá sa delí na svojom blogu hogy.sk, ako aj v pripravovaných knihách.

Kraj: Rakúsko

Všetky knihy autora

Stanislav Hoferek

Zakladateľ a správca Greenie knižnice

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Hudobné albumy

Miroslav Hrabčak

Miroslav HrabčakMiroslav Hrabčak sa narodil v Snine a píše už od mladosti. Okrem poézie sa venuje maľbe obrazov, športu i záhrade. Jedným okamihom sa mu zmenil svet a od najväčšej rany života pre jeho rodinu hľadá útechu a nádej. Rozmýšľa nad zmyslom života, kde pocity, myšlienky a emócie prichádzajú ako lavína a dáva to na papier. Tvrdí, že šťastie neoceníme, pokiaľ nezažijeme smútok.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Jan Indrák

Jan IndrákJan Indrák je milovník vodní dýmky, portského vína a stolního tenisu, poslucháč vážné i rockové hudby, naivní snílek a platonický romantik. Dokáže psát pouze o věcech, které intenzivně prožívá, bezprostředně se ho dotýkají, nebo na ně má názor, o který se chce podělit s ostatními. Bez inspirace nenapíše ani čárku, a nejlepší inspirací jsou vsechny ženy, které nějakým způsobem prošly nebo procházejí jeho životem.

Kraj: Praha

Všetky knihy autora

Peter Jarkuliš

Peter JarkulišPeter Jarkuliš je optimista milujúci krásy života s pozitívnym vzťahom k fotografii, pokru, cestovaniu, turistike, filmu a dobrej whiskey.

Bronzová hviezda

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Daniel Kaločay

Daniel Kaločay je básnik. A minimalista.

Bronzová hviezda

Kraj: košický

Všetky knihy autora

Ďuro Karkuš

Ďuro KarkušĎuro Karkuš je romantikom a človekom, ktorý verí vo vesmírnu lásku. V Greenie knižnici si môžete vychutnať jeho hudobnú tvorbu.

Kraj: bratislavský

Hudobné albumy

Matúš Lavrík

Matúš LavríkMatúš Alexander Lavrík je začínajúcim autorom, ktorý má ako každý svoju minulosť, no žije v realite. Je podporovateľom Greenie knižnice a bývalým prispievateľom na všemožných blogovacích portáloch. Psychologická analýza osobnosti človeka je jeho hobby vzhľadom na štúdium psychológie, ktoré mu ale vypĺňa viac času, ako písanie príspevkov na spomenutých blogoch, ktoré boli odrazovým mostíkom pri písaní jeho tvorby.

Bronzová hviezdaBronzová hviezda

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Dávid Matuš

Dávid MatušDávid Matuš píše, rozpráva aj dýcha pre inšpiráciu, úsmev a pre pozitívny pohľad na život. Často opakuje: úsmev, smiech, iskra v očiach a láska sú štyri najvzácnejšie koreniny žitia. Miluje čas strávený s blízkymi ale váži si čas, ktorý strávi aj s neznámymi ľuďmi. Napriek tomu si niekedy dopraje čas osamote niekde v prírode. Riadi sa mottom: nejde o to vyzerať normálne, ale cítiť sa šťastne.

Kraj: Nitriansky

Všetky knihy autora

Richard Mičuda

Richard MičudaRichard Mičuda miluje prírodu, výtvarné umenie a literatúru. Zaujíma sa tiež o dejiny. Je silno veriaci a to ovplyvňuje jeho tvorbu.

Kraj: Bratislavský

Všetky knihy autora

Ladislav Mrena

Ladislav MrenaLadislav Mrena je mladý muž, aj keď sa tak občas necíti, ktorý nepíše príbehy pre všetkých ľudí. Práve naopak, sú len pre hŕstku ľudí, ktorým sa naozaj páčia a nepovedia v polovici niečo ako "to je ale CENZÚRA".

Kraj: nitriansky

Všetky knihy autora

Ivan Nosál

Ivan NosálIvan Nosál je hráčom scrabble a má rád hudbu. Občas pre radosť napíše zopár veršov. Aj keď mnohé verše radostne nevyznievajú. Ako hovorí klasik, všetko zlé je na niečo dobré.

Kraj: bratislavský

Všetky knihy autora

Igor Novák

Igor NovákIgor Novák sa narodil v Lučenci. Od detstva ho zaujímalo písanie, dejiny a bojové umenia. Po ukončení gymnázia Trebišovská so zameraním na nemecký jazyk, krátky čas pobudol na TUKE, no jeho nespútaná duša ho odviala do sveta a vo svojom svete lieta doteraz.

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Matúš Novotňák

Matúš NovotňákMatúš Novotňák (1983) sa narodil sa vo Vranove nad Topľou, kde aj literárne začínal. Už v detstve mu učaroval svet sci-fi a fantasy, ale plne sa mu začal venovať až po absolvovaní štúdia na vysokej škole.  Svoj prvý literárny úspech zaznamenal v súťaži Literát poviedkou Minotauros. V súčasnosti píše pre internetový magazín Exupéry.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Marián Piskor

Marián PiskorMarián Piskor je obyčajný chalan, ktorému sa zapáčila poézia a literatúra vo všeobecnosti. Má rád hudbu. Sám hrá na niekoľkých hudobných nástrojoch. V srdci má špeciálne miesto organ, na ktorom začal hrať. Venuje sa deťom a táto práca ho napĺňa, i keď ju nerobí na plný úväzok. V živote stále hľadá cesty nielen pre seba, ale aj pre iných.

Kraj: košický

Všetky knihy autora

Rado Radler

Rado RadlerRado Radler je študent chémie, má rád letectvo a modely lietadiel. Píše od šestnástich rokov. Jeho vzory sú Franz Kafka, Fiodor Dostojevskij, Aldous Huxley a iní. Chcel by ich napodobniť a stať sa o sto rokov klasikom.

Kraj: banskobystrický

Všetky knihy autora

Vojtěch Raška

Vojtěch RaškaVojtěch Raška (1996) je student práva pohanského vyznání. Celý život se potýká s různými nemocemi, to mu ale nebrání být až naivním optimistou. Zajímá se o moderní technologie, historii, mytologii, religionistiku a zbraně, sbírá všechno možné a je hrdým majitelem jezevčíka. Kromě studia (a zájmu o mezinárodněprávní a lidskoprávní problematiku) se věnuje tvorbě zejména fantasy, publikuje na Wattpadu. Zúčastnil se literární soutěže nakladatelství Epocha o povídku do antologie městské fantasy „Kladivo na čaroděje – O krok před peklem.“ Povídka samozřejmě nebyla do antologie zařazena.

Kraj: moravskoslezský

Všetky knihy autora

Pavel Sekerák

Zástupca správcu knižnice

Pavel SekerákPavel Sekerák je niekedy optimista, niekedy pesimista, ale najčastejšie realista. Občas básnik, občas prozaik, inokedy zase fotograf či skladateľ. V súčasnej dobe sa prebúdza z tvorivej hibernácie. Jeho azda najväčšou vášňou je elektronická hudba. Dokáže ju počúvať celé hodiny. Voľné chvíle trávi spravidla v prírode mimo civilizácie, alebo vo svojom virtuálnom svete, ktorý snáď budeme môcť navštíviť aspoň v úlohe čitateľa.

Kraj: žilinský

Všetky knihy autora

Hudobné albumy

Slavomír Suja

Slavomír SujaSlavomír Suja sa narodil v srdci Tatier a píše už od detstva. Pri hľadaní ideálneho žánru sa dostal k ezoterike a filozofii. Pred pár rokmi sa s manželkou zhodol so svojou manželkou na myšlienke napísať knihu.

Kraj: prešovský

Všetky knihy autora

Peter Štec

Zástupca správcu knižnice

Peter ŠtecPeter Štec je fanatik Formuly 1, začínajúci pestovateľ exotických rastlín a zberateľ autíčok – jedinej veci, z ktorej nikdy nevyrastie. Tvorí hudbu od roku 2010, kedy prestriedal viacero žánrov. Tvorí podľa nálady. Píše od štrnástich rokov, zameriava sa na spoločenské romány a soft scifi, vďaka bláznivým snom nemá núdzu o nápady.

Kraj: banskobystrický

Hudobné albumy

Všetky knihy autora

Komunita Greenie knižnice

KomunitaKomunita Greenie knižnice, ktorú "režíruje" Stanislav Hoferek, vytvorila niekoľko krátkych diel, určených ako ukážka zaujímavého písania či kreatívna dielňa. úplná voľnosť, ako i výber ľudí pomáhajú vytvoriť knihy, kde je každá strana iná, s inými nápadmi, názormi či humorom. Všetko od poézie cez vtipné úvahy po teologické myšlienky si nájde svoje miesto.

Všetky knihy autora

Bývalí autori

Renáta Montmartre Bogdáni