Pre(d)stieranie reality

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Žena a láska nikdy nemajú len jednu tvár, a básne Milice Mikulovej sú toho jasným dôkazom. Básne s voľnou štruktúrou a trochu drsným jazykom sú zložené bez príkras a obsahujú rozpory. Na plné ústa kričia, že to, čo v jednej chvíli existuje „s prívlastkom navždy“, môže v tej ďalšej zanechať len „puch v duši“. Nikdy však nenavádzajú, aby sme sa vzdali.

Druhým a veľmi silným motívom zbierky je moderný človek a jeho život podobajúci sa divadelnému predstaveniu. Ako aj Shakespeare, aj my máme potrebu pýtať sa, či sa oplatí byť - bez ohľadu na rýchlosť doby. Hnus zo sveta a beznádej predsa nezmizli. Možno sa naozaj menia len storočia. Pre(d)stieranie reality teda rozpráva, čo všetko musí jeden v naoko dokonalom svete uhrať, len aby si každý týždeň mohol sadnúť k nedeľnému stolu. Hlavnou úlohou týchto veršov nie je zveličovať a šokovať. No keď cez ne prežijete, aký rozmer má vernosť, nahota alebo samota, možno sa neubránite husej koži. Teda, takmer určite.

Pre(d)stieranie reality - obálka

  • Autor: Milica Mikulová
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • ISBN: 978-80-8171-045-2
  • GKBN: Humor☐ Láska☑ Filozofia☐ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 32 strán na vytlačenie (A4); 7 v mini verzii; 7 normostrán
  • Čeština: Předstírání reality; English: Pretense of reality
  • Štítky: láska, sex, žena, vzťahy, realita, život, poézia pre ženy, epická lyrika

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Milica Mikulová je vydatá autorka, a teda ako sama hovorí "už za vodou". Všetko na svete jej vyhovuje, a tak si nemusí holiť nohy.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Vyzlečená z kože