Malá kniha programovania

Odborná literatúra - Počítače

Popis a podrobnosti

Poďme variť špagety. Áno, nie je to typická veta, ktorú by ste očakávali pri knihe o programovaní. Táto krátka kniha za vás nič nenaprogramuje a nevyrieši všetky problémy sveta. Dokonca to nie je ani kuchárka. Naučí vás však myslieť ako programátor či ako niekto, kto pracuje s akýmkoľvek kódom. Bez ohľadu na množstvo zátvoriek a úvodzoviek. Poslanie je tak mimoriadne jednoduché – vysvetliť základ, informovať o tom, ako sa dá narábať s informáciami a pritom použiť veľa prirovnaní. Varovanie: Ak neviete urobiť špagety, toto nie je kniha pre vás!

Na čo je dobré mať myslenie ako programátor? Na veľa vecí. Okrem iného na to, aby ste mali lepší plat, aby ste sa menej narobili a aby ste mohli zarábať aj vtedy, keď oddychujete. Táto kniha hovorí o základoch myslenia a je na každom, koľko z toho si zoberiete. Štýl písania knihy je viac veselý, ako vážny. Malá kniha programovania je tiež vhodná príručka pre školy a všetkých samoukov, ktorí uvítajú takúto pomôcku v slovenčine.

Malá kniha programovania - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Stanislav Hoferek
  • Dĺžka: 20 strán na vytlačenie (A4); 32 strán formátu A5; 11 v mini verzii; 20 normostrán
  • Čeština: Malá kniha programování; English: Small book of programming
  • Štítky: programovanie, myslenie, web, kód, zdroják, html, css, php, javascript, python, e-book, odborná literatúra

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Linux ako niečo navyše Linuxové distribúcie