Panika počas požiaru

Odborná literatúra - kreatívne písanie

Popis a podrobnosti

Panika počas požiaru je kniha, ktorá ukazuje silu slovnej zásoby. Kompletná kniha, vrátane interného predslovu, je písaná na jediné písmeno - P. Jednoduchý dej je popisovaný s veľmi orezanými jazykovými prostriedkami, čo robí dielo okrem iného vtipným i inšpiratívnym pre ostatných. Panika počas požiaru je dielo, ktoré vzniklo niekoľko rokov po blogovom príspevku nazvanom "Príbeh písaný písmenom P pre prípadných priaznivcov paradajkového pretlaku."

Paľo, Petra, Patrícia a ďalšie postavy prežívajú svoj život, ktorý náhle preruší oslava. Ako to už býva, všetko sa začne zamotávať, predovšetkým po vypuknutí požiaru. Zaujímavosťou je, že sú na jediné písmeno okrem podstatných mien aj všetky predložky, častice a iné slovné druhy.

Panika počas požiaru - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • ISBN: 978-80-8171-042-1
  • GKBN: Humor☑ Láska☐ Filozofia☐ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 1 strany na vytlačenie (A4); 5 strán formátu A5; 2 v mini verzii; 3 normostrany
  • Čeština: Panika během požáru; English: Panic during a fire
  • Štítky: kreatívne písanie, recesia, humor, pravidlá, panika, požiar, tvorivosť, jedno písmeno

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.