Solaria

Science-fiction

Popis a podrobnosti

Kniha je napínavým opisom dramatických posledných okamihov Solarie - megapočítača, ktorý mal pôvodne transformovať ľudstvo do intelektuálne vyššieho bytostného stavu bez jeho najväčších chýb. Avšak Solaria zvrhla systém a zmenila sa na počítač, ktorý začal replikovať a ovládať robotov a postupne ohroziť existenciu ľudskej rasy. Po sedemročnej vojne proti robotom a Solarii ľudstvo zvíťazilo.

Odvážna bojovníčka Lysanne je poverená úlohou preniknúť do budovy, ktorú Solaria ovláda, aktivovať výťahy a postúpiť na najvyššie poschodie, kde sa nachádza jadro Solarie - jej centrum. Jej úlohou je vypnúť Solariu raz a navždy. Solaria už nemá dostatok síl ani na vlastnú obranu, ale napriek tomu sa snaží Solaria Lysanne poslednýkrát zmiasť svojimi paradoxmi, ktoré považuje za svoju poslednú šancu na záchranu. Dokáže sa Lysanne postaviť počítaču, ktorý zbavil života šesť miliárd ľudí?

Stiahnutie a vytlačenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Solaria - obálka

  • Autor: Peter Štec
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Peter Štec
  • Čeština: Solaria; English: Solaria
  • Štítky: Sci-fi, počítač, samota, bojovník, výhra, atmosféra, kyberpunk, cyberpunk
  • Prehľad dôležitých postáv z knihy
A4 štandard A5 štandard A4 tlač A4 min. Normostrany
30 47 27 19 38

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi

Peter ŠtecPeter Štec je fanatik Formuly 1, začínajúci pestovateľ exotických rastlín a zberateľ autíčok – jedinej veci, z ktorej nikdy nevyrastie. Tvorí hudbu od roku 2010, kedy prestriedal viacero žánrov. Tvorí podľa nálady. Píše od štrnástich rokov, zameriava sa na spoločenské romány a soft scifi, vďaka bláznivým snom nemá núdzu o nápady.

 

Podobné knihy: