Postavy

1008 2052 Sci-fi poviedky 360 kníh v jednej knihe 7x7 Robinzonáda Anička a jej mamička Bohovia z alta Essentia Legenda o troch kameňoch Len krásne spomienky Malá kniha filozofie Malá kniha hospodárenia Malé ľudstvo Osudové stretnutie Pár - ty Plyšový vankúš Po stopách - Dobrodružstvo v džungli Prekliatie temných elfov a Požehnanie Realitu tvoria tvoje sny a Tiene minulosti Sen Skala Solaria Stand up po sediačky Tajomstvo dámy v ružovom V novom svetle Vodná planéta Za horizontom Zvítězit nebo zemřít Žetóny Žiť ako kráľ

1008

1008

Tabe

Politik z Davenportu, verný svojej práci a svojej žene, ktorá však pozná jeho spôsoby. Keby nebol politik, dali by sa považovať za nekalé. Je hrdý a vie, na koho ma zatlačiť, keď potrebuje informácie. V kútiku duše ale vie, že to, čo robí, je zlé a občas sa ukáže ako človek.

Zavrek Durivinec

Revolucionár z Davenportu, pri neúspešnom pokuse emigrovať prišiel o ruku pri výsluchu. Je napriek tomu je silný, energický a zdatný.

Daisy Goldbergs

Červenovlasá kráska, odvliekli ju do Davenportu, kde ju väznili, no naplánovala úspešný útek a teraz sa snaží dostať domov. Väznenie ju poznačilo, ale dokáže sa o seba postarať, vie vymyslieť skvelý plán, no niekedy koná neuvážene a dalo by sa povedať bezhlavo.

Rikard

Maturant, Plakínčan, so správnym tínedžerským slovníkom. Hľadá svojho otca, ukáže sa ako nápomocný pri hľadaní Daisy.

Furio

Detektív, dostal za úlohu vystopovať Daisy v Davenporte. Počíta si rutinérsky a chladne, vyzná sa v špiónskych zariadeniach.

2052

2052

Postavy v knihe 2052 sú veľmi rôznorodé, pretože sú aj vo veľmi odlišných poviedkach. A keďže je 2052 zbierkou poviedok, nachádzajú sa niekde anglické a niekde slovenské mená. Vypracovať postavy je veľmi náročné, pretože je veľmi nízky limit na dĺžku jednotlivých poviedok.

2052 - Preteky s kyslíkom

Steven Coldiak

Prezývaný aj Smrťák, je večne naštvaný človek, ktorý rád hovorí o smrti a vidí celý svet mimoriadne pesimisticky.

Sandra Procházková

Botanička a žena, ktorá sa snaží zdokonaliť v komunikácii a diplomacii. Väčšinou mierna a málo konfliktná.

Benjamin Scott

Veliteľ misie, umiernený človek, niekedy nerozhodný a konzervatívne mysliaci človek.

2052 - Humanita

Alan

Človek so silnou vôľou, ktorý sa ako jeden z mála zbaví veľkých výhod v mene ľudskosti. Tvrdohlavý či konzervatívny, no v prvom rade má pred sebou ciele, ku ktorým sa chce dostať náročnejšou cestou.

2052 - Krok do neznáma

Philip

Večne vysmiaty chlapík so zvláštnymi poznámkami, ktoré si nikdy nenechá pre seba. Život neberie vážne a dotiahol to len na večného asistenta.

Cassandra Jovovichová

Cassandra alebo Cassi je doktorka so zameraním na komunikáciu a vyjednávanie, energická žena so svojským prístupom, ktorá veľmi často dostáva ťažké úlohy, ktoré treba splniť v čo najkratšom čase.

2052 - Michal a Magdaléna

Barborka

Mladé dievča, maličká sestra Michala, ktorá si predstavuje drsnú realitu ako hru. Detská fantázia, jednoduché riešenia a v neposlednom rade dobré srdce, to je jej. Zároveň je aj čiastočne vtipná, bez ohľadu na to, či si to uvedomuje.

Michal

Mladý muž, ktorý stratil svoju lásku. Dôvod jednoduchý, zmena kultúry a prostredia. Keby sa kvôli svojej láske nerozhodol pre zmenu a keby bol pripravený na neočakávané, mohol byť šťastný. Mierne arogantný človek, ktorý v mladom veku prišiel o všetko, na čom mu záležalo.

2052 - Denník z inej planéty

Alison

Mladá vedkyňa, ktorá sa zaujíma okrem iného o knihy.

Kevin

Vedec a skúsený prieskumník s nadaním na matematiku a dobrými nápadmi.

Simon

Nervózny a večne nespokojný chlap, často na misiách, ktoré mu vôbec nepasujú.

2052 - Alternatívna minulosť

Peter

Geniálny vedec a majiteľ firmy, ktorá je zodpovedná hneď za niekoľko vynálezov. Napriek tomu sa nevie vyrovnať so svojou minulosťou a čaká na príležitosť urobiť zmenu. Bude to zmena k lepšiemu?

360 kníh v jednej knihe

360 kníh v jednej knihe

Hlavná postava

Muž, ktorého meno sa nikde nespomína. Je odsúdený za krádež a viac ako o všetko na svete mu ide o svoju rodinu.

Julka

Ženská verzia Vila Rozborila, ale bez návykových látok a prílišnej komercie

Laura

Priateľka, možno budúca manželka hlavnej postavy. Milá, priateľská a vtipná.

Anička

Dcéra Laury a hlavnej postavy. Veľmi mladá.

7x7 Robinzonáda

7x7 Robinzonáda

Barbora

Mladá a dobroprajná športovkyňa, študujúca sociálnu prácu

Ján/Joe

Veľké dieťa a veľký frajer. Neustále túži po zábave, ale nie každý miluje jeho štýl humoru

Katarína/Veronika

Rozmaznaná a arogantná osoba, ktorá sa s ľuďmi rada zahráva

Móric

Tichý a plachý mladík, ktorý ešte len spoznáva svet. A miluje origami.

Norbert

Skutočný morský vlk a znalec prírody, ktorý si zarába staraním sa o najrôznejších výletníkov

Peter

Technicky zdatný, ale psychicky nestály workoholik

Stanislava

Pracovité a šikovné dievča, ktoré to v živote nikdy nemalo jednoduché. Je vytrvalá a vždy má svoj cieľ.

Anička a jej mamička

Anička a jej mamička

Anička

Anička je mladé dievča, niekde na rozhraní škôlky a školy, ktoré má svoj detský a často vtipný pohľad na svet. Nič nemá radšej ako riešenie sveta dospelých, s jednou výnimkou. Najviac miluje svoju mamičku.

Aničkina mamička

Žena zasadená do plne reálneho sveta, zbaveného všetkých krásnych ozdôb, ktoré sa pritrafia do cesty. Pracuje vo viaczmennej prevádzke, na Aničku ostala sama a nemá tak peniaze, ako ani voľný čas či zábavu.

Bohovia z alta

Bohovia z Alta

Barabáš

vodca rebelov, ktorý zbíja na hraniciach Gorinu. Keď strážcovia poriadku vstúpili do mesta chodcov, prizeral sa ako ich vraždia, ale nepomohol im. Edmund ho má presvedčiť, aby sa dal na jeho stranu a pomohol mu dobyť Gorin.

Diana

prezývaná aj Nebeské dievča. Je dcérou Alťana (Romera) a pozemšťanky. Dostáva sa do baní, kde ju ľudia nenávidiaci oficiálne náboženstvo začínajú uctievať ako bohyňu. Vplyvom mutácie získava nové schopnosti.

Drakani

sú holografické bytosti určené na ochranu hraníc Gorinu. Pre ľudí predstavujú skutočné, živé bájne bytosti, ktorých sa obávajú. Alťania sa pri ich tvorbe inšpirovali drakmi.

Edmund

Je vytrhnutý zo svojho idylického sveta a musí čeliť realite, ktorú mu prezradil Kliment, posledný chodec. Dozvedá sa o svete pred výbuchom sopky, ktorá zmenila všetko. Jeho úlohou je spojiť sily ľudí v boji proti falošným bohom - Alťanom.

Kliment

v sne sa mu zjaví obraz Borvisa, majstra chodcov, ktorého kedysi poznal. Vyhľadá jeho syna, z ktorého urobí chodca. Zomiera v nádeji, že Edmund je vyvolený, aby viedol odpor voči Gorinu.

Matilda

sova, ktorej Edmund zachránil život. Sprevádza ho na ceste. Edmund sa s ňou mysľou dokáže spojiť a komunikovať s ňou.

Moser

emisár z Alta. Je vyslancom Alťanov v Gorine, kde z diaľky kontroluje dianie na Zemi, stará sa o bane, ktoré zásobujú Alto surovinami. Postupne sa dozvedá, že v melanitových baniach sa chystá vzbura.

Ramona

kráľovná Uldinov. Okolo jej trónu sú dva leopardy. Skôr ju zaujme Edmund, než aby sa zaoberala kráľovskými povinnosťami.

Romero

narodil sa v Alte. Pracuje na prieskumnej stanici, ktorá monitoruje oblasť v Eurázii. Túži odísť a stať sa človekom zo zeme. Pri kontakte s ľuďmi sa nakazí vírusom. Pred smrťou prezradí Edmundovi skutočnú pravdu o svete, po ktorej už nie je pochýb, že chodci majú pravdu.

Strážcovia poriadku

postavy zaodeté v čiernych plášťoch so špicatými kapucňami. Majú za úlohu nájsť a zabiť chodcov. Ide o robotické postavy, taktiež výtvory Alta.

Dievča z padajúcej hviezdy

Dievča z padajúcej hviezdy

Alliena

Mladé dievča vychované v zabudnutej osade. Vo svojej nevinnosti nepozná nástrahy života. Napriek tomu dokáže im čeliť s odvahou a hrdosťou. Nástrahy jej podrážajú nohy, ale ona ich nakoniec zvládne a zvíťazí nad nimi.

Darana

Stará žena, ktorú život kruto poznačil. Napriek tomu, že je ochotná každému pomôcť, sama ostáva opustená. Nakoniec je ale odmenená šťastím.

Deril

Allienin brat, ale aj kapitán a odvážny bojovník vesmírnej lode. Spoľahlivý a spravodlivý muž. Je príliš upätý na svoju záchrannú misiu, takže všetko berie príliš vážne.

Karoka

Pyšný a namyslený vesmírny pirát, ktorý si myslí, že môže mať všetko, čo chce. Hneď ako ale spozná Allienu, zistí, že život nie je len o jeho túžbach, ale o úplne niečom inom. Musí sa ponoriť až na dno svojej duše, aby pochopil, že obetovať sa pre iného je správna cesta.

Lodar

Allienin priateľ z jej detstva. Vyrástol a zmužnel do vypočítavého a prefíkaného muža, hľadiac len na svoj prospech.

Lyona

Dievča z osady, ktoré nezištne ponúkne svoje priateľstvo opustenej Alliene a spolu prekonajú zajatie.

Merio

Krehká mladá žena, ale aj odborníčka na vesmírne inžinierstvo. Tajne zaľúbená do Derila. Spriatelí sa s Allienou a spoločne budú prežívať dobrodružstva v džungli.

Rolan

Pirát, dobyvateľ a despota. musí mať všetko, čo chce. Nerobí mu problém zabíjať pre vlastné potešenie.

Vádio

Hlavný lekár na vesmírnej lodi, ale aj Derilov priateľ. Trošku pohodlný a lenivý muž, ktorý je však ochotný zmeniť sa pre svoju lásku na hrdinu.

Zan

Šikovný, odvážny lovec, ktorý sa pre svoju lásku dokáže úplne obetovať.

Essentia Vitae Essentia universum Essentia mortem

Essentia

Antonio Borlini

Je kapitánom lode Helvetica. Je síce veliteľský typ človeka, no je i prívetivý, pracovitý a všímavý. Má rád presnosť a vie dobre rečniť. Myslí logický, pokojne a konštruktívne. V kritických chvíľach uvažuje odvážne, ale nesmierne sa bojí zlyhania. Vtedy je zmätený a jeho logický úsudok vtedy stráca lesk. Často máva pocit, že nie je schopný prechovávať hlboké city.

Mathaios „Matt“ Chymós

Bývalý pretekár, najlepší kamarát Bentasa Kemežysa. Mal sľubne rozbehnutú kariéru, ale po veľkej nehode v pretekoch prišiel o ľavú nohu, ktorú zamenil za protézu. Je uhladený, veselý, často veľmi rozvážny. Kedysi veľmi prostoreký s nálepkou „Zlý chlapec“. Veľmi Bentasa podporuje. I on má svoje zlé dni, kedy sa cíti na dne, vtedy je podráždený, nedôverčivý a skeptický.

Jarmilka

Sama o sebe tvrdí, že je „princezná Aukarey“, no nikdy tento titul nijak nedoložila. Jej pôvod je neznámy. Má rada svojho psa, kríženca Tobiho. Je to mladé, rebelantské dievča, ale s vyberanými spôsobmi, keď je potreba. Nerada varí, no vie sa o seba postarať, i keď sama o sebe tvrdí, že nie je dobrodružný typ. Má technické znalosti o autách. Veľmi ľahko sa nadchne pre veci a zdala by sa miestami až naivná.

Bentas „Ben“ Kemežys

Taktiež bývalý pretekár, Litovčan, povrávalo sa, že má ešte väčší talent, než Matt, ale stratou sponzorov a miesta sa jeho kariéra skončila. Pri Mathaiosovi je veselý a priateľský so svojským zmyslom pre humor, inokedy je však často v depresiách a Matt ho musí často povzbudiť do života. Študuje astrofyziku, dosť neúspešne, je však zanietený amatérsky pozorovateľ vesmíru.

Gilles Kindischi

Emigrant z Francúzska, hlavný technik na lodi Helvetica a odborník na výživu. Postavou sa na kozmonauta ani neponáša, je vysoký a chudý. Zarytý kresťan s vybudovaným citom voči autoritám, pokojný, no v náboženských otázkach veľmi impulzívny vtedy si nikdy nedáva servítku spred úst. Ale má sklon k silnejším výrazom a nadávkam aj v bežnej konverzácii. Jeho vzťah k Bledarovi je tak prinajlepšom chladný. Má často pochybnosti a je prehnane opatrný.

Laimon(s)

Líškočlovek z Taigordu. Dostal úlohu od Civilizácie, ktorú musí splniť. Veľmi si však Zem obľúbi a tak si nie je istý, či to zvládne. Má Zem naštudovanú od A po Z, aj keď niekedy má problém s pozemskou rečou.

Cédric LeBescond

Hlavný konštruktér Guayanského kozmodómu, verí, že každý jav je možné vyložiť vedecky a tak neverí nadprirodzeným javom. Je impulzívny, rád skúma podrobne a čomu nerozumie, hnevá ho to, no o to viac sa chce dopátrať k výsledku. Vie presvedčiť ľudí o svojej pravde.

Giorad Winter

Je to pilot lode Helvetice. Vysoký modrooký blondiak, najväčší vtipkár z posádky. Veľký srdciar, vie sa skvele koncentrovať a pri spĺňaní svojich životných cieľov je neoblomný. Nikdy sa s nikým nepobil. Má strach zo zvierat.

Bledar Xhakha (čítaj Šacha)

Kedysi vojak albánskej armády, na svoj vek vyspelý. Znalý geológ na lodi Helvetica. Je najviac fyzicky zdatný z posádky. Je synom Ahmeda Xhakhu, svojhlavého a energického svetoznámeho geografa. Najskôr premýšľa, keď niečo povie. Vyzdvihuje rešpekt a nikdy nikoho neodsudzuje, kým ho nepozná.

Mikan Xhakha (čítaj Šacha)

Je Bledarovým príbuzným, kedysi závislý na virtuálnej realite, teraz lieči sa z narcizmu. Zo závislosti sa ale postupne dostáva a dokáže sa z toho pozbierať. Neznáša seba a v podstate celú planétu. Každú nepríjemnú skúsenosť berie osobne.

Legenda o troch kameňoch

Legenda o troch kameňoch

Linwë

neobyčajné dievča z dediny Algar. Už nie je dieťaťom, ale ešte nie je ženou. Odvážna, nebojácna, ochotná riskovať pre to, čo považuje za dôležité a najmä pre tých, ktorých miluje.

Nídwen

Malá sestra Linwë. Rozkošné, občas tvrdohlavé, dieťa, ktoré sa stane rukojemníkom v boji medzi tými, čo chcú stále viac a tými, ktorí chcú len pokojne žiť.

Lonor

Rozvážny a priateľský starší muž. Hoci nie je pôvodom Algar, získal si priazeň ľudu a stal sa jedným z najváženejších starejších. Je považovaný za šamana, či čarodejníka. Niet sa čomu diviť. Jeho obľúbený odev je dlhý plášť s kapucňou, spod ktorej sa na svet dívajú hlboké oči. A pomerne dlhá sivá brada v tom všetkých iba utvrdzuje. No iba on sám vie, kým je v skutočnosti.

Thondor

Dalo by sa povedať, že je to akási čierna ovca rodiny, alebo výnimka potvrdzujúca pravidlo. Silný, svalnatý, urastený mladík so zvonivým hlasom. Rýchly k činom, pomalší k premýšľaniu. Jediný bojovník Algaru, ľudu, ktorý chová zásadný odpor ku zbraniam a ku všetkému čo s nimi súvisí. Je lojálny a dá sa na neho spoľahnúť.

Nidas

Prototyp neľútostného vodcu skupiny vyvrheľov žijúcich v rozpadnutom hrade. Silný, bezohľadný bojovník, rozsievajúci strach po krajine.

Garthon

Azda posledný žijúci čarodejník v známom kraji. Posadnutý mocou a najmä sebou samým.

Zeq

Malý prefíkaný škriatok, ktorého prvoradým cieľom je z každej situácie vyťažiť niečo pre seba. Nevďačnosť a zákernosť ukrytá za naoko milou tváričkou.

Langon

Kráľ Sazaru, bohatého kráľovstva na východe. Pohľadný mladý muž, ktorý sa v prestrojení poneviera po krajine. Bezprostredný, úprimný. Viac než na čomkoľvek inom mu záleží na živote svojich poddaných.

Agfeus

Podivín strániaci sa ľudí. V očiach ostatných je pomätený blázon a čarodejník. A akoby nestačila jeho zvláštna povaha, aj jeho výzor je vskutku jedinečný. Plešatá guľatá hlava, krátka pestovaná brada, chatrné telíčko a podivný odev. Žije vo svojej chatrči na okraji spoločnosti, nikým nevyhľadávaný, nikoho nepotrebujúci.

Jawen

Deväťročný chlapec, ktorý v sebe objaví netušené schopnosti. Našťastie pre algarov, stane sa tak v správny čas.

Len krásne spomienky

Len krásne spomienky

Ronalds Kiršs

povolaním zámočník, mladý, vyšportovaný chlapík, ktorý sa ale musí dať dokopy po tom, čo stratí pamäť a dejú sa mu podivné veci. Sprvoti o svojich schopnostiach pochybuje, ale len čo naberie dosť síl, získava pevnú pôdu pod nohami. Dokáže sám seba prekvapiť svojou rozvahou a najmä odvahou. Občas pôsobí podráždene, ale napriek tomu nestráca zmysel pre humor.

Augusts Krauss zvaný "Cisár"

Ronaldsov kamarát, rád si užíva život plnými dúškami. Pije fajčí, zahýba svojej manželke. Je to pomerne bohatý človek, ktorý ale svoje bohatstvo zatajuje a navonok pôsobí neohrabane a zanedbane.

Adam Liepiņš

detektív, Ronalds ho osloví s prosobu o pomoc. Svojrázny chlapík, občas pôsobiaci nedospelo je však zdatným šoférom a dokáže sa rýchlo zorientovať na meniacu sa situáciu.

Ema Westerberga

krásna blondínka, ktorá neprestáva Ronaldsa ohurovať každým jej pohybom. Je bystrá a na svoju zjavnú krehkosť má dostatok fyzickej sily, ktorú nadobudla na kurze sebeobrany. Je však neuveriteľne bláznivá až niekedy detinská, nepretržite tára, smeje sa na svojich vtipoch, často rýchlo rozpráva, až jej človek nerozumie. Navzájom sa s Ronaldsom často doberajú.

Kaspars Dūdeviņš

vedie skupinu výpalníkov, Emin bývalý, pohľadný vysoký muž s prenikavo zelenými očami, navonok schopný čohokoľvek, veľmi zdatný v pästnom súboji. Je však často nerozhodný a impulzívny a často na to dopláca on alebo jeho skupina výpalníkov, často ani nevie, komu velí.

Ajna Gaismiņa

Ronaldsova blízka a susedka, býva so snúbencom Laurisom. Veľmi ochotná Ronaldsovi pomôcť postaviť sa na vlastné nohy, berie to totiž ako svoje poďakovanie Ronaldsovi. Zapálená hokejová fanúšička.

Mairolds "Majo" Zībers

bývalý spevák, ktorý hľadá pokoj od náročného života na vidieku, kde vlastní hospodárstvo a dokonca zamestnáva pomocníkov. Je priateľský, nápomocný a všeznalý obchodník.

Malá kniha filozofie

Malá kniha filozofie

Lucia

Lucia je mladé dievča, ktoré miluje tvorivosť a prirodzenú inteligenciu. Neštudovala knihy ani neviedla žiadne odborné krúžky, ale vždy sa rada vyjadrila k čomukoľvek spornému. Nič jej nerobí väčšiu radosť ako nachádzanie riešení tam, kde ich nikto iný nedokáže nájsť.

Peter

Peter je človek, ktorý sa zameral v mladosti na zaujímavosti z akéhokoľvek smeru. Fakt, že má dobrú pamäť na rôzne detaily však z neho nikdy neurobil úspešného alebo šťastného človeka. Má rád logické úlohy a z každej si niečo zoberie, aj keď často dôležitý detail prehliadne.

Malá kniha hospodárenia

Malá kniha hospodárenia

Mama

Človek, ktorý bol vo výrazných problémoch. Napriek tomu, že jej situácia nie je najlepšia, pustila sa do naprávania svojej situácie na plný plyn.

Syn

Zvedavé dieťa s množstvom otázok, ktoré dokáže prichádzať samostatne na dobré myšlienky, napriek nízkemu veku.

Teta Jana

Záporná postava v ekonomickej knihe? Možno nie. Rozhodne však ukážka toho, ako by to nemalo byť. Jana je chudobná a vždy bude, hlavne kvôli jej mysleniu.

Malé ľudstvo

Malé ľudstvo

Haľo

Optimista, srandista, občas spasiteľ. Dobráčisko, ktorý pre vyšší vek občas zle odhadne situáciu. Priateľský líder, ktorý prišiel o ženu a deti.

Jóhan

Múdry, drsný a protivný človek, ktorý rád škatuľkuje a rozdeľuje. Má veľa načítaného, chápe rôzne podrobnosti a súvislosti. Rád označuje ľudí pojmami ako „Slimák“ alebo „Messerschmidt“.

André

Jednoduchá postava, jednoduchý chlap. Silný, dobroprajný, človek z vidieka. Improvizuje a okrem iného sa hral na doktora, aj keď to nie vždy dopadlo dobre.

Augusto

Sniper s alergiou na uhorky. Presný, nebojácny, neváhajúci. Okrem toho, že je dobrým ostreľovačom, je tiež pašerák a prieskumník.

Džesika

Mladá žena, nenápadná a zároveň priateľská i prchká. Má pocit, že je vždy málo zaujímavá a slabšia ako ostatní. Chce niečo dosiahnuť.

Osudové stretnutie

Osudové stretnutie

Adam

Brat Niny, ktorý je veľmi majetnícky, takže sa o svoju malú setsru bojí a robí všetko, len preto aby jej nikto.

Christian

Louisov kamarát, ktorého volajú lámač ženských sŕdc. Rád mení baby ako ponožky. Jeho nagélované hnedé vlasy a šibalský úsmev vedeli zaujať každé dievča.

David

Takisto Louisov kamarát, ktorý má tiež takú povesť ako Christian, ale ako uvidel Sophie, zahodil svoju minulosť Casanovy.

Louis

Chlapec z neskutočne krásnymi kakaovými očami a zvodným úsmevom. Je zamilovaný do Niny a dali by jej aj modré z neba.

Lukáš

Bývalý chlapec Niny, ktorý za ňou pricestoval do Francúzska a snaží sa naspäť získať jej srdce aj po tom čo ju sklamal.

Nina

Komunikátivne, láskavé dievča, ktorá má rada dobrodružstvá a romantiku. Má hnedé dlhé vlasy a nezbedné hnedé oči. Vo Francúzsku stretne chlapca svojich snov, ale kus jej srdca stále patrí jej bývalému chlapcovi Lukásovi z rodnej zeme.

Sophie

Veľmi dobrá kamarátka Niny, s blond vlasmi a hlbokými modrými očami. Chodí s Louisovým kamarátom Davidom.

Victor

Nevýrazný chlapec, ktorý je tiež Louisov kamarát, ale je veľmi hanblivý.

Pár - ty

Pár - ty

Allen Dobrovský

Mladý grafik. Takmer nikdy nedokončí to, čo začne. Často to bývajú vety. Dobrosrdečný, ale zamotaný a zábudlivý. Obľúbený samotár, ktorého rodičia chceli mať dcéru Alenku, no nebolo im to súdené.

Kristína „Teena“ Jurčová

Pôvabné kučeravé žieňa s modrými očami a večne mladým duchom. Milujúca všetko krásne. Kreatívna, usmievavá, priateľská a vtipná. Keď je to však potrebné, vie byť pekne ostrá.

Eduard Vlček zvaný Ed

Majiteľ agentúry Wolf studio. Prirodzený vodca skupiny. Často býva netrpezlivý a prchký. Rýchlo sa nadchne pre nové myšlienky, najmä keď sú jeho.

Oliver Balász zvaný Olee

Prisťahovalec z juhu. Výnimočne zručný grafik, ale neskutočný bordelár. Je tiež mimoriadne škodoradostný, ale zo seba samého si srandu urobiť nevie.

Rozália Múčková zvaná Rose

Pracovitá staršia dáma. Neobyčajne zásadová, ale spravidla v nepodstatných veciach. Úzkostlivo poriadkumilovná, nemá rada zmenu.

Marián „Rocky“ Plávka

Majster veľkých slov a gest. Žiaľ skutky príliš nevidieť. Popri práci sa venuje svojim kšeftom a nezriedka na ne používa i majetok firmy.

Ján Kováč zvaný Harry

Dobrý radca, tímový hráč a pracant. Je zvyknutý zo seba vydať maximum keď je to potrebné. Patrí medzi pôvodných zamestnancov firmy, nie je preto prekvapením, že je i mimoriadne lojálny.

Martin Trnka zvaný Maro

Nepredvídateľný, nečitateľný. Pohybuje sa po svete ako duch. Svoju prácu si robí zodpovedne, ale v ničom nijako zvlášť nevyniká.

Veselý Tommy

Tulák a bezdomovec so smutným životným príbehom. Známy je najmä tým, že všetkých zabáva historkami zo života. Aj keď mu mnohé z nich nikto neverí, každý si ich rád vypočuje.

Plyšový vankúš

Plyšový vankúš

Sebastian Cry

Človek trpiaci nespavosťou (insomnia), závislosťou na cigaretách a rôznych liekoch, ktorý má problémy so svojim životom a sám so sebou. V diele Plyšový vankúš sa dostáva na hranu medzi životom a smrťou, pričom mu spoločnosť robí jeho druhé ja a rôzne halucinácie.

Po stopách - Dobrodružstvo v džungli

Po stopách - Dobrodružstvo v džungli

Marianna Murfanová

Mladé dievča, ktoré ešte nevie, čo čaká od života. Je nesmierne tvrdohlavá, svojská a rozhodne si nenechá skákať po hlave. Stále ide za svojím cieľom, no stará sa aj o pocity ľudí okolo nej.

Tornádo

Obyvateľ ostrova Malawi. Keď bol malý stratil matku a sestru, preto je teraz uzatvorený a nikomu nevešia na nos svoje pocity. Je tvrdohlavý, neústupčivý, no veľmi múdry. Nikto nevie o ostrovoch toľko ako on.

Samo

Mariannin dlhoročný priateľ a tajný obdivovateľ. Stále stál pri nej a pomáhal jej. Má dobré srdce, no ak je nepochopený, býva drzý, až arogantný a sarkastický.

Ema

Mariannina najlepšia priateľka, vie o nej všetko. Má neobyčajný dar rýchlo sa naučiť nový jazyk, takže pre priateľov funguje ako prekladač. Je zábavná, milá a občas sa z nej stáva Mariannina psychická podpora.

Ivan Mokneský

Učiteľ chémie na Marianninej škole, neskôr člen tajnej policajnej zložky, dlhoročný priateľ jej rodičov. Na prvý pohľad je nepríjemný a hrubý, no stane sa z neho človek s veľkým srdcom, ktorý sa snaží pomáhať.

Prekliatie temných elfov: Sianov osud Mesačná dýka Požehnanie

Prekliatie temných elfov (Karien)

Agnes

Obor, priateľský k temným elfom. Prežil rôzne experimenty, ktoré na ňom robil Čierny rád.

Aimir

Lesný elf, jeden z veliteľov elfských armád na povrchu.

Besia

Temná elfka, má dobrý odhad na osoby v jej okolí. Dlho si ju nikto nevšímal.

Daerryl

Hrdina temných elfov, skúsený bojovník a učiteľ. Sianov vzor. Daerryl ovláda boj, dejiny i základy mágie.

Eli

Zlodejka, hlavná postava knihy Mesačná dýka. Eli je vynaliezavá, ale ľahko kontrolovateľná. Podobne ako ostatní, aj ona je prenasledovaná.

Airana/Eludia (mágyňa)

Modrá mágyňa, špecializujúca sa na predmety a na vymieňanie ľudí. Ovláda niektoré mrazivé kúzla. Je smrteľná, niekoľkokrát zomrela. Vždy ju niekto oživil vďaka mesačnej dýke, ktorú používa, no plnohodnotne nerozumie. Žije vďaka nej taktiež veľmi dlhý život, plný nebezpečenstiev. Nosí modré a tiež jednoduché náhradné oblečenie. Vyzerá byť len o niekoľko rokov staršia ako Monna. Je súčasťou príbehov o Mesačnej dýke i o Požehnaní.

Eludia (temná elfka)

Veliteľka zvyšku temných elfov, dôležitá postava štvrtej knihy. Ľudská, nedokonalá a empatická.

Gerana

Herdanova kňažná, ktorá sa postavila proti nemu. Najmocnejšia čarodejnica klanu Sordinov.

Helana

Geranina sestra, bojovníčka. Ninja. Veľmi arogantná.

Herdan

Boh smrti a ničenia, tajomná a ťažko pochopiteľná bytosť.

Julita

Mladšia sestra Salie. Veľmi mladá.

Kayla

Cisárovná Zeleného ostrova a skúsená bojovníčka.

Kadar

Mladý a sčítaný syn pisára a vnuk zlodejky Eli. Vďaka mesačnej dýke minimálne dvakrát zachránil Airanu. Obetoval za to svoju dušu a najrôznejšie schopnosti, čo ho zmenilo v závere knihy Požehnanie s mesačnou dýkou na nemysliacu bytosť. Miluje Monnu.

Kadlo

Človek, rytier, veselá i vážna povaha. Podľa človeka, po kom je táto postava pomenovaná, ide o akúsi zmes Aragorna z Pána Prsteňov a Jona Snowa z Game of Thrones.

Monna

Inteligentná mladá žena, mladšia od Airany, ktorá dokáže rozoznať pravdu a lož. Má rada Kadara, ale má smolu v tom, že ju niekto neustále chce vlastniť.

Saaren

Temný elf, pôvodne veliteľ malej jednotky, ktorý sa rozhodol ochrániť Chrám Eraniel. Dôležitá postava v knihe Spálené mosty.

Salia

Staršia sestra Julity. Veľmi rýchla. Prežila Varenino besnenie a uvidela smrť svojich najbližších. Nemá rada temných elfov.

Sian

Hlavná postava prvej knihy. Sian je mladý syn náčelníka klanu. Je bystrý, všíma si detaily a rád hovorí svoj názor. Je skôr opatrný ako akčný a chce pre všetkých to najlepšie.

Turknut

Vojenský veliteľ klanu Sordinov.

Varena

Nemilosrdná čarodejnica, ktorá opovrhuje ľuďmi, svetlými elfami i mnohými ďalšími. Patrí medzi temných elfov, ale viac ako ktokoľvek iný sa zameriava na rôzne formy deštruktívnej a čiernej mágie. Rada manipuluje ostatných a nepozná lásku ani dôvod, prečo by práve ona nemala vládnuť svetu. Rada sleduje i spôsobuje utrpenie ostatným.

Realitu tvoria tvoje sny

Realitu tvoria tvoje sny a Tiene minulosti

Bruno

Otec Zuzany. V detstve, po strate svojej manželky, sa musel postarať o seba, o Zuzanu a neskôr musel ochraňovať aj svoju druhú manželku, ktorá sa nedostala spod kontroly svojho bývalého manžela. Starostlivý a opatrný človek, ktorý si ale musí nechať prejsť myšlienky hlavou, pretože občas je toho na neho príliš. Jednoducho obranca svojich dvoch žien v živote.

Karol

Postava, ktorá svojim vystupovaním vždy negatívne zasiahla do deja. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je odsúdeniahodný, no na druhej strane je skôr poľutovaniahodný. Svojim drsným vystupovaním a výzorom si kompenzuje jeho nedostačujúci život a odsudzovanie od okolia. Bývalý manžel Sofie a večný nepriateľ Bruna. Osoba, ktorá spolu s Andreou vytvára kulisy minulosti.

Sofia

Nájdená pred obchodom. "Prisťahovalkyňa" do domu Frankovcov. Zmätená postava, ktorá hľadá svojho strateného syna a snaží sa udržiavať si odstup od svojho bývalého manžela Karola. Nedôverčivá voči mužom, ktorí na ňu zdvihnú hlas, alebo nebodaj ruku. Psychická podpora medzi Brunom a Zuzanou a riešiteľka konfliktov medzi otcom a dcérou. Manželka Bruna a nevlastná matka Zuzany, s ktorou si rozumie akoby bola jej vlastnou dcérou.

Zuzana

Cieľavedomá, svojská a priebojná dievčina, ktorá sa mnohokrát vzoprie otcovým radám. Väčšinu času je zahĺbená do svojich myšlienok, pretože zvažuje každý jeden krok v tom, čo spraví. Je opatrná, jej dôveru si ľudia získavajú ťažšie, no ak si ju získajú znamená to, že sa stali jej priateľmi. Obzvlášť rada využíva iróniu, miestami až sarkazmus. Má však neporiadok vo svojich osobných vzťahoch k mužom.

SenSen o zmiešanom tovareSen o armáde bláznov

Sen

Afrodita

Misska, najlepšia zberačka čučoriedok a inteligentná žena z praveku.

Boh snehuliakov a deravých lyžičiek

Prasa, ktoré má cieľ a trampolínu. A dôležitú úlohu, ktorá nepočká.

Bohyňa rozvodov

Netypická bytosť, ktorá miluje orechy. Za každý rozchov má orech, za rozvod dokonca 2 orechy. Čo sa jej viac oplatí?

Ctibor

Záporná postava človeka, ktorý nemá žiadnu dobrú vlastnosť, ale dokáže dať svojej dcére meno Ctibor. Či sa jej to páči, alebo nie.

Hlavná postava

Hlavná postava je autobiografická. Človek, ktorý chce niečo dosiahnúť, ale nevie celkom, čo by to malo byť. Milovník života, ktorý nenávidí a nechápe nudu a dokáže nájsť nové, netypické riešenia.

Malá sladkovodná víla

Nepopísateľná postava, ktorá chce byť vo vode a chce tak nesmrteľnosť, ako i spravodlivosť pre všetkých a kombináciu modernej vedy, ešte modernejšej pseudovedy a žiab.

Malý zubatý František

Najlepší predavač jeleňov široko ďaleko v neprestupnej ruskej tajge. Človek, ktorý neustále niečo potrebuje a vôbec ho netrápi, že nikto nepotrebuje jeho.

Miš

Užitočná a šikovná princezná, ktorú hnevá, že ju Word neustále podriarkuje a považuje za chybu.

Ohnivá víla

Šialená osoba, ktorá je raz dievčinou a inokedy starenou. Má rada oheň, ale šíri okolo seba chlad. Z nejakého dôvodu od nej hlavný hrdina potrebuje radu.

Rádioaktívna princezná

Osoba, ktorá síce nemá lásku, ale o to viac má žieravín!

Ribbentrop a Molotov

Dvaja pravekí blázni, ktorí si radi niečo rozdeľujú medzi seba.

Üümüügüülüüvmüü

Priateľský, popletený človek. Prvá postava, ktorá v tomto šialenom svete vznikla. Snaží sa mať s každým dobré vzťahy, ale ide na to často veľmi nešťastne.

Snehulienka s masovým hrobom

Nepochopená, šialená ženská, ktorú vie dať do normálnych medzí len jediný človek na svete.

Strapatá dračia kráľovná

V svojej podstate viac-menej neškodná Daenerys Targeryen. Má však trochu netypického draka menom Dunčo.

Skala

Skala

Eva

Dievča, ktoré nemá veľa koníčkov a ani veľa vôle žiť. Nepovie svoje pravé meno len tak hocikomu a jej život neovplyvňuje nikto tak veľmi ako jej vlastný otec.

Marek

Policajt bez úspechov a človek, ktorý so sebou nesie svoje prekliatie. Napriek tomu, že mu nie je vzdialený humor, nepatrí medzi veľmi obľúbených a rozhodol sa skoncovať so svojim životom na mieste, kde býva tak často celkom sám.

Solaria

Solaria

Lysanne McLeod

Mladá žena - bojovníčka, prešla si peklom sedemročnej vojny proti robotom a Solarii. Teraz ju ide vypnúť. Je odhodlaná, nebojácna, i keď ju prenasledujú ťažké spomienky, s ktorými bojuje aj na ceste za počítačom. Je vysoko inteligentná, rozumie sa do rôznych systémov.

Solaria

Obrí sálový megapočítač, ktorý si podmanil ľudí. Dokázala sa dostať do akéhokoľvek zariadenia, riadila výrobu robotov, ktorých posielala na výbojné výpravy na ľudí. Teraz je jej obrana naštrbená a už len čaká, kedy bude vypnutá. Chce sa z toho ešte "vykecať", snaží sa Lysanne zmiasť a zneistiť.

Stand up po sediačky

Stand up po sediačky

Sandra

Komička, ktorá je od narodenia čiastočne ochrnutá a k životu potrebuje invalidný vozík. Môže však prejsť niekoľko metrov aj bez neho, čo často spomína v svojich vystúpeniach. Hovorí o vzťahoch, o rôznych negatívnych vlastnostiach ľudí i o tom, čo všetko zažíva a akých ľudí spoznáva. V knihe Mama hľadá ženu sa pokúša nájsť ženu pre svoju mamu, čo je slovná hračka pre spojenie projektov Mama ožeň ma a Farmár hľadá ženu. Sandrin humor je jemný, bez vulgarizmov a nie každému príde vtipný.

Tajomstvo dámy v ružovom

Tajomstvo dámy v ružovom

Madeleine

Trochu stratená vo svojich myšlienkach a pocitoch. Hĺbavá a trochu opatrná s túžbou žiť spontánne.

Emma

Teta Madeleine, ktorá je jej úplný opak. Odvážna, spontánna a život milujúca.

Marie Garcia Girard

Mama Madeleine, silná a odhodlaná žena, milujúca svoju prácu a históriu.

Maxime David

Zvedavý právnik s modrým pohľadom.

Léo Dubois

Spolupracovník Marie, s vysokými ambíciami a túžbou plných vreciek šušťavých papierikov.

Nathan Martin

Ďalší z tímu historikov. Nedôverčivý a nepríjemný.

Marthe de Florian

Tajomná a neznáma herečka, ktorej príbeh sa stratil, aby mohol byť znova objavený.

V novom svetle

V novom svetle

Viktor Kašiar

starší brat Tibora, vysoký, pohľadný muž, aj keď možno viac samotársky ako jeho brat. Vždy mal spústu problémov nielen v škole s prospechom, ale i zdravím. Často svoje nedokonalosti maskuje za "sigma male" správanie, ale to mu pomáha vybaviť veľa vecí a získať si množstvo priateľov.

Tibor Kašiar

mladší brat Viktora, "tichá voda brehy myje" - pôsobí introvertne, ale pravda je taká, že v spoločnosti je rád stredobodom pozornosti, je záletnícky, ale zato svedomitejší, pretože často žehlil problémy, ktoré narobil Viktor.

Adrián Križan

štyridsiatnik, chlapík, túžiaci po troche zábave v živote, je skvelým bubeníkom, väčšinou sa drží v úzadí a je realistom, je inteligentný, nedá sa ľahko vykoľajiť.

Kristínka

hravá, mladá žena, ktorá sa rada vyzývavo a farebne oblieka, vynikajúca speváčka a textárka. Naprosto všetkých poblázni a napokon sa stane členkou kapely, ktorú zakladajú bratia Kašiarovci a Adrián. Často chce všetkým ulahodiť, ale nie vždy to je možné, čo sa napokon prejaví do jej zmätočného správania.

Vodná planéta I

Vodná planéta

Brennan

Princ, ktorý nikdy netušil, že sa stane kráľom. Trochu zbabelý, dostatočne silný a zodpovedný voči svojmu ľudu. Bola do neho zamilovaná Larynia a ďalšia postava, Marinus, spôsobila jeho smrť.

Ciali Dorostea

Veľmi dôležitá postava, okolo ktorej sa točí hlavne druhá kniha, Vyšší záujem. Ciali je bývalá mäsožravá palma. Víla, čarodejnica, démonka. Tak zlá, až sa zdá byť dobrá a niekedy je ťažké pochopiť ju.

Durf

Bývalý vojenský veliteľ. Človek, ktorý sa na akýkoľvek problém pozrie takticky a s rozvahou. Starší pán, no nie tak starý, aby mu bolo cudzie nebezpečenstvo a akceptovanie názorov ostatných.

Ďňďu

Maličký domorodý chlapec, ktorého jazyk je takmer nemožné rozlúštiť. Správa sa na svoj vek a je vychovávaný zvláštnymi tradíciami a tiež tým, že je už dlho sám. Bez rodičov a priateľov.

Ďňďu

Mladý bojovník, ktorý si vybral Ziggy ako svoj vzor. Zatiaľ len získava skúsenosti od svojho idolu, a to tak v boji, ako aj v medziľudských vzťahoch a diplomacií. Postupne naberá odvahu.

Kreiana

Bláznivá staršia pani, aspoň na prvý pohľad. Ramaelova matka a čarodejnica.

Larynia

Hlavná postava série. Trochu hlúpe dievča, ktoré sa na nič nehodí. Malá kvapka v mori. Larynia je zaujímavá svojim srdcom. Dobrá, až pridobrá, odpúšťajúca a hneď niekoľkokrát zamilovaná. Lepí sa jej smola na päty a všetko, čo si zaumieni, dopadne úplne inak. Vychovávaná tak, aby išla príkladom, no táto úloha jej nikdy nesvedčila.

Lilien

Skutočná dobrá víla, obeť dávnych bojov a pravdepodobne jediná svojho druhu. Slabá, neskúsená, zraniteľná a hlavný cieľ všetkých démonov. Lilien nemá priateľov a má strach o ostatných, i o svoju dušu.

Lussia

Mladšia sestra Larynie a veľmi odlišná. Na svoj vek silná, no predovšetkým inteligentná, drzá a až neuveriteľne pokroková. Podobne ako Larynia nikde nepatrí, no na rozdiel od nej sa dokáže rýchlo prispôsobiť akejkoľvek situácii. Nevyhýba sa konfliktom a aj keď je pre ňu svet obrovský, dúfa, že ho raz prejde úplne celý.

Marinus

Náboženský fanatik, vodca, skrz-naskrz zlý človek túžiaci po ďalšej moci. Bezcharakterná osoba a niekto, kto bez problémov zradí kohokoľvek, ak z toho bude mať nejaký úžitok.

Muž v žltohnedom

Zaujímavá postava zo začiatku príbehu. Muž, ktorého vystihuje slovo tajomstvo. Nikto veľmi nevie, kým vlastne je a čo dokáže. Nikomu neprezradí svoje meno.

Navia

Arkánska bojovníčka. Podobne ako Ziggy nemá kompletný vojenský výcvik. Ľahko ovládateľná a aj keď niekedy celkom milá, kedykoľvek sa to môže zmeniť.

Pairusa

Psychologička na vesmírnej lodi Galedon II. Zodpovedná a inteligentná, ale psychicky nie veľmi silná. Pairusa je síce vyškolená na prácu s ľuďmi z jej pôvodného impéria, ale oveľa viac sa zaujíma o ľudí a humanoidné tvory z iných planét, napríklad arkánov.

Ragaš

Veštec a spolu so svojim osobným strážcom posledný zástupca národa benitov. Vzdelaný a rozhladený, ale nie bojovník.

Ramael

Málo skúsený čarodejník, mladý muž. Schopný použiť len tie najjednoduchšie kúzla, aj to s nie dobrým výsledkom. Chýba mu odvaha a aj keď je nesmelý, pravidelne strieda nadriadených.

Ria

Komunikačná pracovníčka a členka posádky lode Galedon II. Napriek špecializácií na komunikáciu s inými kultúrami sa zaujíma skôr o vojenskú taktiku.

Teirak

Kapitán vesmírnej lode Galedon II. Teirak je zodpovedným a skúseným veliteľom, ktorý sa okrem iného snaží postarať o dobrý psychický stav posádky.

Ziggy

Mocná, veselá bojovníčka z rodu arkánov. Nie je jej vzdialený boj, akákoľvek práca a zábava. Okrem hrdinských kúskov a netradičných výchovných metód má naozaj drsný čierny humor. Prináša vlastné názory na toleranciu a poriadok na svete. Dlhodobo na úteku, no práve neznáme kraje sa rýchlo stali jej domovom.

Zvítězit nebo zemřít

Zvítězit nebo zemřít

Ambrose Alvar Harrison

Mladý veterinář, který díky pomoci svého profesora získá práci v Kingstonské podzemní zoologické zahradě. Postupně zde naváže nová přátelství, zapojí se do odboje proti řediteli. Má rád víno, šerm, zebry, banánové křupky a béčkové horory.

Peter Johnson

Bodrý přátelský tlouštík s velkou láskou k jídlu. Navzdory svému neškodnému vzhledu je vůdcem odboje a skvělým bojovníkem. Rozumí si se šavlemi a brokovnicemi.

Diamond

Podivuhodná mluvící zebra s modrými pruhy, kterou má Harrison na starosti. Jejich vztah, zpočátku založený na povinnosti, se postupně proměňuje v přátelství. Má ráda předčítání básní a sledování televize.

Viktor

Obtloustlý starší muž skvěle ovládající kord a telekinezi. Jeho pozice v Kingstonské podzemní zoologické zahradě, stejně jako minulost a celé jméno, je zahalena tajemstvím. Je členem odboje, ovládá jednoduchou léčivou magii... a narodil se v roce 1830.

Léčitel

Mystik a válečný mág ruské národnosti, má i znalosti z oblasti medicíny a alchymie. Přítel Johnsona a Viktora. Kdysi byl znám pod jménem Grigorij Jefimovič Rasputin.

Profesor

Záhadná postava, jeho jméno neznáme. Má vzhled průměrně vysokého muže s malým knírkem a ještě menším množstvím vlasů, působí na univerzitě v Glasgow. Pravděpodobně má jisté magické schopnosti - s Harrisonem několikrát komunikoval prostřednictvím snů.

Za horizontom

Za horizontom

Saitó Kanatori

Kanatori je samuraj, ktorý slúži svojmu pánovi kniežaťu Išino. je vzdelaný, verný a plný oddaný svojmu pánovi. Venuje sa kaligrafii a bojovým umeniam, v ktorých nesmierne od ostatných vyčnieva. Napriek štyridsiatim rokom sa cíti už unavený a trochu za zenitom. Miluje Marino Mimi a má na ňu pozitívny vplyv.

knieža Išino

Kanatoriho pán, starnúce knieža, ktoré si ale svojich samurajov veľmi váži. Večný konkurent susedného daimjóa Kawatu, robia si naprieky. Tradicionalistický.

knieža Kawata

Vodca klanu, ktorý priamo susedí s klanom Išino. Bezohľadný muž s jazvou na tvári, ktorý ale napriek svojej bezohľadnosti umožňuje svojim samurajom slobodnejší život, svoj klan sa snaží modernizovať a prispôsobiť sa obdobiu

Nišita Tamekage

Vodca klanu kabukimona (yakuzy) v Jamahare. Ctižiadostivý, prísny, ale ohľaduplný starnúci rónin, ktorý naháňa strach samotnému šogúnovi

Deng Xiang

Číňan, vypočítavý obchodník, ktorý skríži cestu Kanatorimu a vie o ňom podozrivo veľa.

Marino Mimi

Príťažlivá žena, učaruje Kanatorimu a po čase je mu plne oddaná, ale vie si dupnúť, občas náladová, ale príjemná a nežná Kanatoriho spoločníčka.

Žetóny

Žetóny

Alex

Úspešný mladý muž, trpiaci narcistickou poruchou osobnosti a závislostami, ktoré mu ničia vzťahy.

Júlia

Neistá mladá žena, senzitivna umelkyňa pracujúca v reklamnej agentúre. Dopláca na svoju naivitu a nezrelosť.

Dušan

Šéf reklamnej agentúry, veľmi zručný v obchodnej sfére, podliehajúci alkoholu a životnému štýlu bez morálky.

Laura

Samostatná, nezávislá podnikateľka, čistá karieristka bez škrupúľ a za každú cenu.

Benko

Typický nedokonalý psychológ, radí druhým a sám nezvláda svoj neľahký osud.

Marcela

Zdravotná setra pred dôchodkom v hlbokej existenčnej kríze, nenachádzajúca zmysel života.

Ľubka

Priateľka na diaľku, spriaznená duša Júlie.

Andrea

Domáca pani maďarskej národnosti, žijúca bezducho v materialistických pravidlách.

Klark

Pomocný terapeut, priateľ, spraznená duša a kouč Benka.

Žiť ako kráľ

Žiť ako kráľ

Mitja Jovanović

Mladý chalan, zapálený hokejista, tvrdohlavý, no súcitný a pracovitý. Chce sa stať profesionálnym hokejistom, no musí sa starať o nevidomého brata Damjana. Má svojský zmysel pre humor a je skôr introvertný, často sa duchu háda sám so sebou a na životnej križovatke je často nerozhodný.

Damjan Jovanović

O tri roky starší, než jeho brat Mitja, je pohľadný a extrovertný typ človeka, ktorý sa vie pre veci zapáliť. Je však inteligentný, pokorný a vyrovnaný. Je veselý, vtipný, rád podpichuje svojho brata, ktorého by ale nevymenil za nič na svete.

Zora Kavulić

Kráska, do ktorej sa Mitja zamiluje, jeho bývalá spolužiačka zo školy. Je milá a zhovorčivá, pri Mitjovi občas hanblivá, nie však nesmelá.

Alexander Teriault

Kanaďan, starší Mitjov spoluhráč v tíme. Skvelý hokejista, skúsený zo života, podporuje Mitju v jeho rozvoji.

Mikayla Karsyne

Mitjova rovesníčka, upratuje v domácnosti u Mitju a Damjana. Spočiatku veľmi neústupčivá, tvrdohlavejšia než Mitja, vypočítavá a rafinovaná.