Výber poézie z Greenie knižnice

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

K zostaveniu reprezentatívneho výberu poézie Greenie knižnice ma motivovala audio zbierka básní A legszebb magyar szerelmes VERSEK. Táto zbierka bola prekvapivo osviežujúca práve v tom, že každú báseň vybrali od iného autora a pridelili inému recitátorovi.

Do výberu som zaradila všetkých 18 autorov, ktorých v sekcii Poézia máme. Čitateľovi sa dostáva pestrá zmes básní dlhších aj kratších, ľúbostných aj spoločenských, drsných aj romantických. Najplodnejšou autorkou knižnice je Mária Nováková s 27 zbierkami a najsľubnejšou zase Maja Jakúbeková, ktorá má u nás síce len jedinú zbierku básní, no jej talent oslovil aj porotcov autorskej súťaže Pars Poetry, ktorí ju zaradili do užšieho výberu.

Výber poézie z Greenie knižnice - obálka

  • Autor: Komunita Greenie knižnice
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • ISBN: 
  • GKBN: Humor☐ Láska☐ Filozofia☐ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 24 strán na vytlačenie (A4); 26 strán formátu A5; 5 v mini verzii; 6 normostrán
  • Čeština: Výběr poesie z Greenie knižnice; English: The best poetry from Greenie knižnica
  • Štítky: výber, zbierka, poézia, láska, zamyslenie, terapia, verš, rým

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

KomunitaKomunita Greenie knižnice, ktorú "režíruje" Stanislav Hoferek, vytvorila niekoľko krátkych diel, určených ako ukážka zaujímavého písania či kreatívna dielňa. Úplná voľnosť, ako i výber ľudí pomáhajú vytvoriť knihy, kde je každá strana iná, s inými nápadmi, názormi či humorom. Všetko od poézie cez vtipné úvahy po teologické myšlienky si nájde svoje miesto.