Výber poézie z roku 2015

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Niekedy je ťažké nájsť výber. To najlepšie, najviac dokonalé či vyladené. Hlavne pri poézií je náročné zistiť, čo je dobré a čo nie. Preto sa aj tentoraz stretli autori poézie i prózy, aby vybrali z každej zbierky básní od Márie Novákovej to najlepšie. Subjektívne a z najrôznejších pohľadov. Básne o láske i o spoločnosti. O mužoch a ženách, starostiach i radostiach a o všetkom, čo nás robí ľuďmi.

Zapozerajte sa spolu s nami na lásku, ktorá je slepá. Láska je slepá a blízko-vzdialená, ako Slnko na dlani. A my, ľudia, sme zatiaľ Sľubovali stenám lži a nezmysli. Kto potom Ťažko hľadá pokoj v duši, keď sme tak často rovnakí? Ako keby sme všetci boli rovnaká Šablóna. Najväčšie mozgy planéty, Dievča na plagáte a k tomu ja či ty. Žijeme v dobe, v ktorej je každá maličkosť Pretechnizovaná, vzdialená stále viac ohnutej ľudskosti. O tom a o mnohom ďalšom je Výber poézie z roku 2015. Sedem autorov vyberá zo siedmych zbierok po piatich básňach. Autorka taktiež dostala možnosť pridať jednu báseň z každej svojej zbierky.

Výber poézie z roku 2015 - obálka

  • Autor: Mária Nováková
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • ISBN: 978-80-8171-188-7
  • GKBN: Humor☐ Láska☑ Filozofia☐ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 47 strán na vytlačenie; 13 v mini verzii; 16 normostrán
  • Čeština: Výběr poesie z roku 2015; English: The best of 2015 poetry
  • Štítky: poézia, pre ženy, epická lyrika, výber, láska, smútok, sklamanie, nádej, vzťahy, humor

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Mária NovákováMária Nováková pochádza z tak trochu neveselej rodiny. Bez matky a bez otca, len so svojimi snami a fantáziami. Čo prežíva, posúva ju vpred i vzad a veľa ďalšieho sa dostáva do jej kníh. Mária je autorkou knižných zbierok a zapojila sa tiež do komunitných projektov Greenie knižnice. Občasne tiež pomáha začínajúcim autorom s hodnotením poézie.

Poézia Márie Novákovej

↑ Na začiatok