Ako vytvoriť dobrú postavu?

Kreatívne písanie

Popis a podrobnosti

Ako vytvoriť dobrú postavu? A čo to vlastne znamená, keď je postava dobrá? Pozitívna, priateľská, šíriaca nejaké to dobro, zachraňujúc svet? Alebo dobrá vo význame dobre napísaná, kľúčová pre dej, ktorá sa do knihy tak veľmi hodí alebo nehodí, že by to bez nej nebolo ono? Prečítajte si názory rozdielnych talentovaných ľudí, ktorí majú skúsenosti s písaním a majú čo povedať.

Idea tejto knihy bola osloviť viac ľudí s rôznymi názormi a štýlmi písania. Čo povie autorka, ktorá sa venuje fantasy, science fiction či hororu? A čo na to povie niekto, kto píše romantiku? Ako by vyzerala dobrá postava v súčasnom či úplne inom storočí v podaní moderných autorov? A možno niekto napíše aj to, čomu sa najlepšie vyhnúť pri plánovaní postavy. Ktovie?

Do projektu sa zapojili nasledovní ľudia: Silvia Antalíková, Tomáš Beník, Dada Brezovská, Barbora Galbavá, Stanislav Hoferek, Hana Kapolková, Linda Lietavová, Katka Makara, Ladislav Mrena, Mária Nováková, Michal Rybčák, Pavel Sekerák, Kamča Steinová, Peter Štec, Tatiana Tuhárska

Stiahnutie a vytlačenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Ako vytvoriť dobrú postavu? - obálka

  • Autor: Komunita
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Komunita
  • Čeština: Jak vytvořit dobrou postavu?; English: How to create a good character?
  • Štítky: postava, kreativita, tvorivosť, písanie, fantasy, reálny svet, scifi, úvod, začiatok, náčrt
A4 štandard A5 štandard A4 tlač A4 min. Normostrany
36 52 20 9 35

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi

KomunitaKomunita, ktorú "režíruje" Stanislav Hoferek, vytvorila niekoľko krátkych diel, určených ako ukážka zaujímavého písania či kreatívna dielňa. úplná voľnosť, ako i výber ľudí pomáhajú vytvoriť knihy, kde je každá strana iná, s inými nápadmi, názormi či humorom. Všetko od poézie cez vtipné úvahy po teologické myšlienky si nájde svoje miesto.

Ako vyzbrojiť svoje postavy?

↑ Na začiatok

 

Podobné knihy: