Fotografie

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Fotografie, naše zásobárna vzpomínek i archiv našich emocí. A my jsme se rozhodli provést malý pokus. Co se stane, když smícháte staré emoce z fotografií s emocemi momentálními a převedete je do poezie? Výsledek již znáte. Je to tato sbírka. Někdy jsme tvořili ve slovenštině a někdy zase v češtině, někdy na své fotografie a někdy na fotografie někoho jiného. Prostě tak jak jsme to zrovna cítili. A o tom to celé je. O pocitech, emocích a síle poezie.

My, umelci, častokrát robíme veci naopak. Obyčajne, keď vzniká kniha, niekto napíše text a až potom prídu na rad ilustrácie. Nie však v tomto prípade. Fotografie sa stali inšpiráciou pre napísanie básní, ktoré nie sú len opisom miest, či predmetov na nich vyobrazených. Sú vyjadrením pocitov a myšlienok, ktoré v nás vyvolali. Niekedy sú úplne iné ako by človek čakal. Veď posúďte sami...

Fotografie - obálka

  • Autor: Tereza Hrušková & Pavel Sekerák
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☑ Láska☑ Filozofia☑ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 47 strán na vytlačenie (A4); 56 strán formátu A5; 7 v mini verzii; 13 normostrán
  • Čeština: Fotografie; English: Photos
  • Štítky: fotografie, príbeh, umenie, báseň, zbierka, poézia

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

Paypal PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Pavel SekerákPavel Sekerák je niekedy optimista, niekedy pesimista, ale najčastejšie realista. Občas básnik, občas prozaik, inokedy zase fotograf či skladateľ. V súčasnej dobe sa prebúdza z tvorivej hibernácie. Jeho azda najväčšou vášňou je elektronická hudba. Dokáže ju počúvať celé hodiny. Voľné chvíle trávi spravidla v prírode mimo civilizácie, alebo vo svojom virtuálnom svete, ktorý snáď budeme môcť navštíviť aspoň v úlohe čitateľa.

Tereza HruškováTereza Hrušková je prostě člověk, občas trochu (víc) blázen, ale pořád jen člověk. Je tak trochu rozpolcená mezi absolutním optimistou a naprostým pesimistou, ale jen málokdy zvolí zlatou střední cestu realisty. Miluje přírodu, protože teprve v ní se cítí být skutečně sama sebou a část tohoto svého já se snaží promítat i do své poezie a textů obecně.

Podobné alebo súvisiace knihy:

v objatí za svetlom Bláznovo jeviště

↑ Na začiatok