Gramofón na tektonické platne

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Gramofón na tektonické platne je zbierka jednoduchej poézie či krátkych úvah o rôznych témach. Vznikla v apríli 2020, v čase tesne po voľbách a v neľahkých časoch Koronavírusu. Kde je nešťastie, tam je aj ľudská arogancia a prirodzený hoaxový debilizmus. V tom sme my, Slováci, dobrí. Básne sú tiež o kreativite či jednoduchom výsmechu doby, v ktorej žijeme, aj keď v nej niekedy nevieme žiť.

Prečo práve gramofón? A prečo práve tektonické platne? Pretože my, ľudia, hýbeme nám známym svetom na našej planéte, o ktorej vieme často menej, ako by sme mali vedieť. Počúvame hlupákov a ignorujeme odborníkov, ktorí nás nechcú zničiť, ale niečo naučiť. Celý svet je skladačka a tak, ako má často zemská kôra, tak máme svoje časti aj my. Ruky, nohy a všetko potrebné, čo dobre nefunguje, keď nepoužívame hlavu. Súčasťou sú krátke haiku zamyslenia a odkazy na diela, ktoré nemusia mať zmysel pre všetkých.

Gramofón na tektonické platne - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☑ Láska☑ Filozofia☑ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☐
  • Dĺžka: 24 strán na vytlačenie (A4); 26 strán formátu A5; 2 v mini verzii; 4 normostrany
  • Čeština: Gramofon na tektonické desky; English: Turntable for tectonic plates
  • Štítky: humor, sarkazmus, absurdita

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Poézia Stanislava Hofereka

↑ Na začiatok