Len páska cez ústa pozná moje prosím

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Svet sa mení. Brexit v Británií, vojenský prevrat v Turecku, šialení vrahovia vo Francúzsku. Len na Slovensku je všetko stále rovnaké. Naše životy sa nemenia, alebo napredujú len veľmi pomaličky. Až na jednu maličkosť. Starneme. Strácame silu a namiesto toho, aby sme naberali múdrosť, naberáme jednu veľkú lož. Lož o tom, že nič nemôžeme zmeniť, napraviť alebo poľudštiť. Napriek tomu, že sme ľudia.

Zisťujeme, že pásku na ústa si dávame väčšinou my sami. Niekedy len preto, aby sme nepovedali pravdu tomu, kto ju nechce počuť. Alebo preto, aby sme ukázali, že sme až na spoločensky akceptované maličkosti, všetci rovnakí. Veríme tomu vôbec? Naše prosby sú často nevyslyšané, zvlášť, keď sa nad nimi nezamyslíme ani my.

Len páska cez ústa pozná moje prosím - obálka

  • Autor: Mária Nováková
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☐ Láska☑ Filozofia☐ Logika☐ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 20 strán na vytlačenie; 5 v mini verzii; 5 normostrán
  • Čeština: Jen páska přes ústa zná moje prosím; English: Just tape over mouth knows my please
  • Štítky: Dôvera, láska, spoločnosť, smútok, sloboda, viera, poézia pre ženy, epická lyrika

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Mária NovákováMária Nováková pochádza z tak trochu neveselej rodiny. Bez matky a bez otca, len so svojimi snami a fantáziami. Čo prežíva, posúva ju vpred i vzad a veľa ďalšieho sa dostáva do jej kníh. Mária je autorkou knižných zbierok a zapojila sa tiež do komunitných projektov Greenie knižnice. Občasne tiež pomáha začínajúcim autorom s hodnotením poézie.

Poézia Márie Novákovej

↑ Na začiatok