Zbierka neduhov

Poézia - Nerýmované básne

Popis a podrobnosti

Som zrkadlom i svedomím. Svojim i vaším, ak mi dovolíte pripomenúť si ho. Som každou ľudskou vlastnosťou i jej odporcom. Som paradoxom. Všetkým, čo potrebuje byť povedané i tichom. Som Zbierkou neduhov. Rovnako ako vy. A každý jeden naberá silu len dovtedy, kým ho kŕmime. Keď prestaneme kŕmiť neduh, môže byť už pekne vypasený. Tolerovaný, prípadne podporovaný spoločnosťou, sa môže stať dokonca nebezpečným. A keďže v mojom prípade trpia emócie priam morbídnou obezitou, odniesli si to slová. Občas v rýmoch, občas mi zdrhli len tak. Navoľno. Snáď si v ňom (ne)nájdete ten svoj. A ak áno, nasaďte mu diétu, kým nie je neskoro. Ten môj sa už teraz totiž pokúša zožrať mňa.

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Zbierka neduhov - obálka

  • Autor: Barbora Galbavá
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Petra Gyeszat
  • Dĺžka: 37 strán na vytlačenie (A4); 43 strán formátu A5; 5 v mini verzii; 7 normostrán
  • Čeština: Sbírka neduhů; English: Collection of complaints
  • Štítky: neduh, nedokonalosť, spoločnosť, život, emócie

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi

Barbora GalbaváBarbora Galbavá je milovníčka literatúry, prírody a kreatívnych činností. Miluje hudbu, pokúšala sa i o tvorbu textov piesní, lepšie jej však ide básnenie. Píše zhruba od svojich siedmich rokov, kedy si čmárala do svojich prvých denníkov. Väčšinou šlo o udalosti dňa, ako to už pri denníkoch chodí, prípadne úvahy o povahe jednotlivca i spoločnosti, či teatrálne výlevy.

Poézia Barbory Galbavej

↑ Na začiatok

 

Podobné knihy: