Ako myslí diktátor

Odborná literatúra - Kreatívne písanie

Popis a podrobnosti

Rozhodnutie napísať túto knihu padlo po tom, čo sa v 21. storočí začalo znovu používať slovo diktátor v správach, na sociálnych sieťach, či len tak, pri pive. Dostali sme sa do štádia, kde máme bohaté skúsenosti s najrôznejšími diktatúrami a dokonca môžeme povedať, že 20. storočie bolo storočie diktatúr. Máme sa z čoho učiť, ale poučíme sa? Využijeme dejepisné učivo pre budúcnosť, alebo budeme opakovať tie isté chyby a očakávať úplne odlišný výsledok?

Táto knižka nie je žiadna učebnica, ani žiadna zaručená a jediná pravda. Je však dobrým spôsobom, ako sa zamyslieť nad svetom i nad tým, čo všetko môžeme urobiť, aby bol lepší – alebo podstatne horší, ako je dnes. A to je nebezpečenstvo, nad ktorým sa treba minimálne zamyslieť. Knižku môžete zobrať aj ako krátku čítanku, použiteľnú na hodinách občianskej výchovy, etiky, náboženstva či dejepisu. Kniha vychádza v čase, keď má meniny Adolf a zároveň jeden z diktátorov na obálke posiela na smrť tak ukrajinských, ako i svojich vojakov a civilistov.

Diktátori z titulky (po stĺpcoch): Pol Pot (Kambodža), Idi Amin (Uganda), Vladimír Putin (Rusko), Mao Ce Tung (Čína), Josif Stalin (ZSSR), Kim Čong Un (KĽDR). Francisco Franco (Španielsko), Adolf Hitler (Nacistické Nemecko), Benito Mussolini (Taliansko), Leopold II (Belgicko).

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Ako myslí diktátor - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek a Broňa Zelená
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • Autor obálky: Stanislav Hoferek
  • Dĺžka: 14 strán na vytlačenie (A4); 24 strán formátu A5; 6 v mini verzii; 22 normostrán
  • Čeština: Jak myslí diktátor; English: How dictator thinks
  • Štítky: politika, diktatúra, myslenie, osobnosti, fašizmus

Bookie

Sponzor knižnice

Elist
Apartmán v Liptovskom Mikuláši, Liptov, ubytovanie
Deeply AI obrázky, AI chat, obrázky pre knihu

Dobrovoľný príspevok

Aj Vy môžete pomôcť našej bezplatnej knižnici. Pár Eur od vás pomôže s tvorbou nových kníh, úpravami tých starších a tiež pomôžu s ďalšími nákladmi. Pomôžte nám rásť a my radi pomôžeme novým, šikovným autorom. Aj tým, ktorým iní nedali šancu. Odporúčaný príspevok: 10€ jednorázovo alebo 2€ mesačne.

  • Náš IBAN je SK88 8360 5207 0042 0364 9369
  • Ďalšia možnosť je zakúpenie kníh na Eliste, odkaz: Vydavateľstvo Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Broňa ZelenáBroňa Zelená je rodáčka z Liptovského Mikuláša. Niekedy sa jej zdá, že nie je z tohto sveta. Sníva vždy a všade. Niektoré svoje fantázie pretaví do básní. Rada cestuje a pri svojich cestách nemá núdzu o vtipné zážitky, ktoré skončia ako krátke poviedky. Ľúbi sa smiať, opaľovať a piecť koláče.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Ako poraziť silnejšiu armádu? Alternatívna história Putin