Ako poraziť silnejšiu armádu?

Odborná literatúra - Kreatívne písanie

Popis a podrobnosti

Ako poraziť silnejšiu armádu? Túto otázku si kládli Gréci i nepriatelia Grékov, Rimania i nepriatelia Rimanov. Kládli si ju slobodné národy v boji proti Sauronovi a niekedy i malá skupina futbalistov v prípade, že im nastúpilo menej hráčov. Možností je viac, i keď nie všetky sú jednoduché či reálne možné.

Okrem iných si túto otázku kladú aj mladí autori historických či scifi alebo fantasy poviedok, počítačových a stolných hier či ktokoľvek, kto sa zaujíma o vojenstvo a taktiku. Pre nich je táto kniha určená. Sú v nej prebrané jednotlivé príklady, vysvetlí sa význam na prvý pohľad detailov a ich výsledná kombinácia. Niekedy musí byť splnené množstvo podmienok, inokedy pomôžu aj tak obyčajné veci, ako šťastie. Bez dobrého premyslenia by však Napoleon nebol Napoleonom a Pyrrha by po víťaznej bitke neponúkol mier. Svoje o tom vie rod Targaryenov, Sun Tzu či Garry Kasparov.

Audio poznámky ku knihe od autora

Ako poraziť silnejšiu armádu? - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☐ Láska☐ Filozofia☑ Logika☑ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 31 strán na vytlačenie (A4); 18 strán formátu A5; 40 v mini verzii; 30 normostrán
  • Čeština: Jak porazit silnější armádu?; English: How to defeat stronger army?
  • Štítky: bitka, vojna, armáda, počet, ťaženie, morálka, zbrane, sila, kreatívne písanie

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Alternatívna história