Alternatívna história

Odborná literatúra - História

Popis a podrobnosti

Alternatívna história prináša pohľad na udalosti, ktoré sa mohli v histórii udiať úplne inak. Čo by spôsobila malá zmena? Aké pokračovanie dejín by spôsobili výhra vo vojnách, ktoré sa skončili prehrami? Aké ríše by ovládali Európu a svet, keby bolo viac šťastia na strane porazených? Pozrime sa do Ríma, Nacistického Nemecka či celkovo na svet bez Krištofa Kolumba či Isaaca Newtona.

Kniha je zbierkou mojich osobných názorov, pričom ide samozrejme o dohady a predpoklady. Nevieme, ako by presne vyzeral svet, hlavne celé storočia po zmene kľúčových udalostí. Napriek tomu ide o zaujímavé čítanie, pričom výsledky by mohli byť veľmi odlišné, ale na počudovanie i mimoriadne podobné.

Audio poznámky ku knihe od autora

Alternatívna história - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 1; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☐ Láska☐ Filozofia☑ Logika☑ Pre deti☐ Nesporné☑
  • Dĺžka: 31 strán na vytlačenie (A4); 18 strán formátu A5; 40 v mini verzii; 30 normostrán
  • Čeština: Alternativní historie; English: Alternate history
  • Štítky: história, alternatíva, iná možnosť, smerovanie, dejepis, dejiny

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Ako poraziť silnejšiu armádu?