Malá kniha politiky

Odborná literatúra - Politika

Popis a podrobnosti

Keď sa povie politika, bežnému človeku sa ako prvé vyjaví niečo zlé či cudzie. Politika nie je ani o jednom z toho, ale napriek tomu je v očiach veľkej skupiny obyvateľstva politik asi to, čo vreckový zlodej. Tak na Slovensku, ako i v mnohých krajinách sveta je povedomie o tom, ako funguje štát, pomerne nízke. Malá kniha politiky chce urobiť krátky prehľad o tom, ako funguje a môže fungovať spoločnosť, aké hlavné ideológie ľudstvo zažilo i zažíva a tiež radí s výberom pri voľbách.

Napísať knihu o politike je náročné z jednoduchého hľadiska. Téma je rozsiahla a zároveň veľmi sporná. Tak napríklad to, čo je prirodzené v strednej Európe, môže byť v inej časti planéty zlé, nepochopiteľné či značne nedokonalé. Platí to samozrejme aj naopak.

Malá kniha politiky - obálka

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Vydanie: 3; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☐ Láska☐ Filozofia☑ Logika☑ Pre deti☐ Nesporné☐
  • Dĺžka: 26 strán na vytlačenie (A4); 43 strán formátu A5; 13 v mini verzii; 33 normostrán
  • Čeština: Malá kniha politiky; English: Small book of politics
  • Štítky: politika, vláda, ideológia, pravica, ľavica, demokracia, diktatúra, komunizmus, e-book, odborná literatúra

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Stanislav HoferekStanislav Hoferek je zakladateľom Greenie knižnice a tiež bláznom so stovkou koníčkov. Dátum výroby je pár (doslova) rokov pred pádom komunizmu, zatiaľ čo dátum spotreby nie je známy. Venuje sa písaniu, ako i vydávaniu a korektúram. Medzi najväčšie koníčky patrí Linux, práca s ľuďmi s postihnutím, vesmír, politika, náboženstvá či lukostreľba.

Podobné alebo súvisiace knihy:

Malá kniha filozofie Malá kniha slnečnej sústavy Malá kniha zdravia