Vykrivenie

Poézia - Rýmované básne

Popis a podrobnosti

Zbierka básní je autorkinou prvotinou. Vo Vykrivení absentuje ústredný motív, no jednoliatu atmosféru si udržiava od prvej po poslednú stranu. Jakúbekovej poéziu možno považovať za experiment kompozície a nenápadne vsunutého mechanického automatizmu. Kritika zbierku nazvala pálčivou výpoveďou o zakriveniach súčasného sveta, spoločnosti, indivídua a netušených zákutiach ľudskej psyché. Filozofický kontext, z ktorého autorka neustále čerpá, sa spája s dômyselným využitím psychologického rozptylu a umne zvoleného skúsenostného komplexu. Neopomínajúc iróniu a cynizmus, ktorý má autorka nepochybne v obľube, tieto texty poskytujú mnohostranný zážitok na úrovni kognitívnej, emocionálnej, etickej a axiologickej.

Vykrivenie - obálka

  • Autor: Maja Jackobs Jakúbeková
  • Vydanie: 2; Licencia CC-BY-NC-ND;
  • GKBN: Humor☑ Láska☑ Filozofia☑ Logika☑ Pre deti☐ Nesporné☐
  • Dĺžka: 28 strán na vytlačenie (A4); 31 strán formátu A5; 7 v mini verzii; 6 normostrany
  • Čeština: Vykřivení; English: Curvature
  • Štítky: cesty, apioziopéza, prognóza konsolidácie, večný návrat rovnakého, vykrivenie, filozofia

Bookie

Stiahnutie, vytlačenie a zakúpenie

PDF formát Online čítanie bez sťahovania Vytlačiť na čo najmenej strán za cenu menšieho písma, okrajov a podobne A5 formát je vhodný napríklad pre tablety, alebo na tlač na A5 papiere ePub formát pre väčšinu čítačiek e-kníh Formát pre Amazon Kindle e-book

Sponzor knižnice

Elist

Ďalšie formáty a možnosti

O autorovi a podobné knihy

Maja Jackobs JakúbekováMaja Jackobs Jakúbeková sa venovala blogovaniu, v šk. roku 2008/2009 vyhrala celoškolskú olympiádu zo slovenského jazyka a literatúry a po absolvovaní štúdia filozofie sa opäť vracia k starému koníčku. Získala ocenenie Top doktorandka za akademický rok 2016/2017 a jej diplomová práca vyšla knižne. U nás debutovala zbierkou básní #Vykrivenie, čím si splnila svoj veľký literárny sen.